PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 111
ocen
7,5 10 1 266111
6,4 17
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

Słaby...

ocenił(a) film na 3

Bardzo cenię DiCaprio za jego aktorskie kreacje i aktorską charyzmę. Jednak ten film nie powalił mnie na kolana. Mało tego, uważam, że jest przeciętny. Zalatuje od niego patosem na kilometr. Jest taki monumentalny... Te proste dialogi (och jakie wzruszające, oj jakie piękne) które w prosty sposób mają wzbudzać w widzu wiadomo co... Te piękne przemiany bohaterów. Nie kupuję tego w tej formie...
Pomysł fajny, ale brakowało mi w tym filmie "żywego" realizmu. Po prostu w tej produkcji wszystko było jakieś takie prostolinijne, jedno linijne, mało złożone... Nawet samemu DiCaprio brakło błysku w oku i maksymalnej zadziorności zapamiętanej chociażby z "Catch Me If You Can". Oceniłem 3/10, 4/10... Może trochę zaniżając, ale spodziewałem się czegoś więcej...

ocenił(a) film na 6
Bartoszbe

Zgadzam się w szczególności co do dialogów prowadzonych między dziennikarką a Archerem - były momentami żenujące, sięgające nawet poziomu american pie czyli niemalże dna. Nie rozumiem jak można wplatac gówniane pogaduchy w tak poważną (poniekąd dokumentalną) fabułę. Kolejny raz HellWood pokazało że stac je na wiele, a byc może na wszystko... Pomimo licznych wpadek (mam tu na myśli skłonności twórców do przesady w każdym wymiarze - pseudo wątek miłosny, dochodzenie prowadzone na końcu przez dziennikarkę i Solomona na własną rękę, skuteczne ucieczki bohaterów, a także wspomniana metamorfoza Archera) film potrafił się bronic i skutecznie od dna odbijac. Myślę, że 6/10 to najbardziej obiektywna ocena gdyż film, czego by mu tu jeszcze nie zarzucic, był poprawny (aktorsko czy chocby montażowo) i mimo wszystko interesujący (fabularnie). Bartoszbe trochę przesadził z tym 3/10 ale pewnie jak troszkę ochłonie to do 5 chociaż podniesie - mam rację?
Pozdrawiam.

Ps. Gratuluję obiektywnego spojrzenia tym, którzy dali 10/10 i rozpływają się z zachwytu - uszanowanie...
Razi mnie też nieco pospolite przekonanie o wyższości krwawego diamentu nad gothiką. Chociaż wczoraj również wybrałem to pierwsze to tylko i wyłącznie dlatego, że gothikę widziałem dwukrotnie. IMO jest ona jednym z najbardziej niedocenionych filmów (u mnie 7/10 żeby ktoś nie pomyślał, że uważam ją za arcydzieło i nie zjadł mnie żywcem zanim dotrą do niego jakiekolwiek argumenty) wg użytkowników naszego portalu.

ocenił(a) film na 6
lateralus01

Zgadzam się, poza tym, że brakowało "tego czegoś" to mi film się bardzo dłużył... W połowie filmu już zapomniałam jaki był sens tych ciągłych ucieczek, strzelanin itp... Fajnie pokazane jak się robi z dzieci Żołnierzy- a właściwie jak robi się dzieciom wodę z mózgu. Poruszające. Leo też nie pokazał wszystkiego- a szkoda bo jest świetnym aktorem. 6/10 tylko ze względu na Leo:) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Bartoszbe

Mimo mojej ślepej i platonicznej 'miłości' do Leo uważam, że jego obecność w tym filmie była nie na miejscu. Główny bohater nie powinien przyćmiewać swoją holiłócką sławą, szeroko pojętą boskością i legendarnymi spojrzeniami, uśmiechem itd takiej fabuły, jaka jest przedstawiona w "Krwawym diamencie". O wiele lepiej oglądaloby mi się te produkcję z jakimś mniej masowym aktorem.
Poza tym: piękne zdjęcia, wątek miłosny taki jak miał być- bez głębokich rozmów i tak naprawdę bez przyszłości, przerażający obraz dzieci-maszyn, frapujące.

Bartoszbe

Podpisuję się pod powyższymi komentarzami. Absolutnie nie rozumiem zachwytów na tym obrazem, a już kompletnie nie pojmuję tak wysokiej oceny ogólnej. Film rzeczywiście porusza bardzo istotne kwestie, ale sama realizacja pozostawia wiele do życzenia. Obraz broni się kilkoma niezłymi, mocnymi scenami (np. tą, w której "dziecko-żołnierz" z zawiązanymi oczyma zabija niewinnego człowieka) jednakże całościowo ma się wrażenie, że czegoś w Krwawym Diamencie brakuje - jest jakiś mdły, bez polotu i od początku do końca wiadomo co wydarzy się dalej. Myślę, że obiektywną oceną jest coś około 5-6 (sam dałem z czystym sumieniem 5).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones