PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 114
ocen
7,5 10 1 266114
6,3 18
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

Chciałbym podzielić się moimi odczuciami na temat tego filmu. Minęło ponad pół roku
od kiedy po raz pierwszy obejrzałem ten film, a dziś zwiastun w TVN mi go przypomniał.
Oglądałem go z niepewnością (bo DiCaprio, itd.), był patetyczny, zamerykanizowany. Film
jednego bohatera, nawróceniu itd. Dzięki temu pewnie się sprzedał. Ale mimo to z
perspektywy czasu, a teraz oglądając (na wyrywki) mam o nim lepsze mniemanie.

Wszystkie "zużyte" motywy - bohaterstwa, zemsty ... - jakoś zaginęły w pamięci, rozmyły
się razem z "Transformersami". Zostało jednak wiele obrazów Afryki (Sierra Leone
akurat chyba?) i jej ludzi, jak działa tam biznes, załatwia się sprawy, i skąd się wziął ten
diamencik w tym naszyjniku. Zupełnie inny świat.

Chodzi mi o to, że chociaż jest tu pełno taniej rozrywki - bo musi się sprzedać, przemyca
coś jeszcze do powszechnej świadomości, lepiej niż filmy dokumentalne, bardziej
zapadają w pamięci. Chociaż z drugiej strony wiele osób widząc napisy mówiące o
faktach, ludzie już wychodzą z kina :D A i dokumenty nabierają dramatyzmu

Tyle ode mnie. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
hiiamformpoland

Ten film da się oglądać, natomiast nie da się go słuchać. DiCaprio i reszta serwują takie dialogi, ze płakać się chce. Całe przesłanie psu w dupę, bo człowiekowi odechciewa się słuchać tej paplaniny.

ocenił(a) film na 9
zenek_8

Może tak się mówi w Ameryce? :P

ocenił(a) film na 7
hiiamformpoland

Podchodziłam do tego filmu dwukrotnie. Pierwsza próba skończyła się po przerwie na reklamę, gdyż, wstyd przyznać, utonęłam w objęciach Morfeusza. Drugiej okazji nie przepuściłam tak łatwo. Najgłębszy ukłon za podjęcie tematyki. Może to i prawda, że mit amerykańskiej odwagi i bohaterstwa w produkcjach rodem z USA muszą zostać zachowane, trudno. W tym przypadku nie tylko da się ten fakt przeboleć, ale w pełni usprawiedliwienie przymyka się na to oko.

Ocena z 5 zmieniona na 7, bo film dotyka problemu Trzeciego Świata przez duże "P".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones