PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 109
ocen
7,5 10 1 266109
6,4 17
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

wojny afrykanskie

ocenił(a) film na 8

Uwazam ze tego typu filmy, dotykajace tematow niewygodnych dla wspolczenej polityki powinny powstawac aby zapoznawac wieksza ilosc ludzi z hitoria konfliktow ktore po dzis dzien tocza się na swiecie. Dziwie się ze obecnie w szkolach nie uczy sie o przerazajacych wojnach, ludobojstwach lat 90, zaczynajac od masakry Hutu -Tutsi konczac na II wojnie Kongo formalnie zakonczonej dopiero w 2003 r.

ocenił(a) film na 9
styker

Masz racje bo w większości te wojny są finansowane przez tzw cywilizację zachodu

ocenił(a) film na 9
styker

współczesna szkoła nie uczy niczego co by ułatwiało zycie młodym ludziom po jej ukończeniu nie mówiąc już o ważnych tematach jak ten.

styker

a co to nas obchodzi, czarni w afryce tłuką sie regularnie i sami siebie mordują, mało tego jeszcze ten syf próbują przenieść na inne kontynenty, nie chcą sie uczyć, asymilować, rozwijać, wszelka pomoc jest marnotrawiona, jak dla mnie stracony kontynent

styker

Rzeczywiście, w opisie jest Dramat, jak dla mnie to raczej film Sensacyjny ale z przemyconym obrazem współczesnej Afryki - dla człowieka "zachodu" - kompletnie nie znanym.
Sam o tej masakrze Tutsi dopiero niedawno czytałem. Tym którzy nie znają sprawy polecam się zapoznać, tylko ostrzegam - dla ludzi o mocnych nerwach! (lub kompletnym braku empatii).
Niestety ale media reżimowe to g(ł)ównie o politykach i o tym jaki ten Putin zły i że to media rosyjskie kłamią... Putina nie popieram ale nasze media nie mają monopolu na "prawdę" i tak samo jak rosyjskie kręcą tylko w drugą stronę. Czasem coś o Państwie Islamskim, ale ten temat już się przejadł, choć jakkolwiek straszny niczym jest przy wspomnianej masakrze.
Za film waham się między 7 a 8 ale chyba poprzestanę na 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones