PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200092}

Krwawy diament

Blood Diamond
7,5 266 111
ocen
7,5 10 1 266111
6,4 17
ocen krytyków
Krwawy diament
powrót do forum filmu Krwawy diament

z ciężkim sercem

ocenił(a) film na 5

naprawdę z ciężkim sercem wystawiam ocenę "Krwawemu Diamentowi". Bo temat jest cholernie, ale to cholernie ważny. Afryka i tzw. Trzeci Świat, to są palące, ważkie tematy. Ale jesteśmy tu żeby oceniać filmy a nie tematy. A ten film jest po prostu średni. Wydawać by się mogło, że wszystkie składniki dobrej produkcji się sprawdzają: dobry temat, dobrzy aktorzy, świetne zdjęcia, muzyka. A jednak to jest coś co widziałam setki razy. Bardzo zły On tak naprawdę nie jest zły, tylko miał ciężkie dzieciństwo, ale zakochuje się w pięknej i młodej, ale nie mogą być razem, bo on zginie, przy okazji zabijając pół armii rebeliantów i ratując zwykłą rodzinę. A już rzeczy, które Leonardo (którego uwielbiam) i Jennifer (która również bardzo lubię) mówili do siebie to jest porażka. Dialogi jak z tabloidowych nagłówków. Doceniam starania reżysera i ważny temat, ale film jest po prostu średni. Nie beznadziejny, ale średni.

użytkownik usunięty
Drozniczka

Di caprio miał zgrać wieśniaka z Rodezji i to mu sie udało - łącznie z akcentem. Dialogi miedzy nimi sa jak najbardziej w porządku - może miałaś złego lektora lub złe tłumaczenie. Tak sie zwyczajnie mówi. To wlasnie one (a nie jakies strzelanki) stawiaja ten film na plusie.

ocenił(a) film na 5

nie czepiam sie Leosia, bo zagral to co mial zagrac ;), ale nie zgodze sie z Toba co do tego, ze "tak sie mowi", moim zdaniem ludzie nie produkuja do siebie patetycznych zdan w obliczu mrozacej krew w zylach tragedii. ale dziekuje, ze zwrocilas na to moja uwage.

użytkownik usunięty
Drozniczka

a gdzie tam dicaprio wglasza w "obliczu mrozacej krew w zylach tragedi" patetyczne zdania do Connelly? w barze? na misji? na werandzie? na chwile przed smieracia? chyba mialas wersje rezyserska.

ocenił(a) film na 5

jak dla mnie byli patetyczni. i mialam przez caly czas wrazenie; ze juz to widzialam. i sie znudzilam. ale nie twierdze ze wiem najlepiej; ciesze sie ze Ci sie podobal; mnie znudzil bolesnie. Nie byl glupi; byl nudny. O ile np. no nie wiem Gladiator tez jest patetyczny to nie jest nudny.

użytkownik usunięty
Drozniczka

moze w zyciu masz ciekawszych rozmowcow i lepsze kwestie

... kto wie

Dlaczego, zamiast rozmawiać na temat filmu, zazwyczaj ktoś musi się doje*ać do czyjegoś nie-internetowego życia?

Brak słów.

użytkownik usunięty
ManBehindTheMist

poniewaz sztuke postrzega sie poprzez pryzmat wlasnych doswiadczen, a zycie w realu jest podstawowym odniesieniem

skoro brak ci slow to moze nic nie pisz...

O! Spodziewałem się początku flame'a, a tu proszę, inteligentna odpowiedź, choć i tak stoję do niej w opozycji.
Bo mimo, że sztukę postrzegamy "przez pryzmat naszych doświadczeń" , to niekoniecznie daje nam to prawo do krytykowania sposobu postrzegania, tudzież życia innych.

Tak czy inaczej, pozytywnie, pozytywnie :) Dobrze że są na filmwebie ludzie, którzy potrafią wyrazić to co myślą, bez wytaczania dział w postaci ku*ew. Co innego ja :D

użytkownik usunięty
ManBehindTheMist

jedyna krytyka w tym poscie dotyczy "patetycznych zdan w obliczu mrozacej krew w zylach tragedii". do dzis nie wiadomo ktore to

to ze film komus sie nie podoba badz nudzi nie ma znaczenia. kwestia gustu. tylko po co dorabiac do tego "ideologie"?

Nie ma potrzeby dorabiania ideologii. Po prostu siedząc na tej stronie od kilku lat, zauważyłem drażniącą mnie na potęgę tendencję multum użytkowników do jechania kogoś za to, że ma odmienne zdanie.

Gdy ten ktoś zaczyna podejmować dyskusję, podając jakieś argumenty, zaczyna się chaos i opluwanie go za ocenione filmy, prawdopodobny brak kontaktu ze światem zewnętrznym, itd, itp.

Na szczęście w tym wypadku się pomyliłem, a dodatkowo trafiłem na normalną i inteligentną osobę. Zatem, okay. Miłej nocy :)


Drozniczka

Słusznie ,Afryka południowa to bardzo ważny temat i bardzo szeroki. Czekam na jakiś dobry film pokazujący piekło jakie murzyni gotują tam Białym ,o niewyobrażalnym rasizmie i okrucieństwie murzynów nawet w najbardziej cywilizowanym z czarnych krajów RPA.
Temat ten poruszyła jedynie nieco głębiej książka "Hańba" Coetzee'go ,ale ekranizacja już była znacznie złagodzona. Żyjemy w czasach gdy nawet Amnesty International nie chce pomagać Białym ofiarom rasizmu i okrucieństwa. Trzeba o tym mówić i robić filmy. I na inne tematy związane z afryką ,wojny plemienne ,palenie "czarownic" itd.

użytkownik usunięty
Ottiss14

Najpierw musi sie cos zmienic w Stanach (poprawnosc polityczna, polityka rasowe itp itd) zeby ktos wspomiał o Rodezji i RPA pozytywnego. Apartheid był cywilizowany.

Dlatego za nim tak obecnie w czarnej afryce tęsknią zwykli szarzy ludzie ,którzy nie żyją z gwałtu na innych. A temat jest dla mnie o tyle ważny ,że mam w Rodzinie afrykanerów i o piekle jakim jest RPA wiem z pierwszej ręki.

użytkownik usunięty
Ottiss14

zdaje sie ze Gruzja chce ich sciagac do siebie(jesli jacys przezyja i uda im sie uciec od pogromow), ale nie wiem na jakich zasadach...dla mnie osobiscie swiat zdradzil Rodezje i RPA...

Nie wiem jak by to miało wyglądać szczerze mówiąc ,bo Białym odbierany jest obecnie cały majątek ,już odgradzanie się płotami pod napięciem nie starcza i niemal wszyscy zostali sprowadzeni administracyjnie do stanu zamkniętych w gettach bezdomnych. Gruzja musiałaby tam wjechać chyba z armią ,żeby ich stamtąd zabrać. A właściwie to skąd taka inicjatywa ze strony Gruzji?
Ps. świat cywilizowany zdradził najpierw swoją własną kulturę gnąc się pod naciskami odciętej od rzeczywistości mniejszości. Wystarczyło wyzwolenie murzynów w stanach. Ale wtedy ludzie mieli zupełnie inną mentalność i gdyby wiedzieli jak to się skończy to nigdy by do tego nie doszło. A dzisiaj ofiar gwałtów w RPA nie byłoby tyle ,że można by po roku utworzyć z nich osobny naród.

Ottiss14

To teraz domyslam sie, dlaczego wielu bialych z RPA przenioslo sie niedawno, wraz z calymi rodzinami,l do Holandii i Belgii.
Pracowalem z jednym, kilku innych spotkalem, ale nic nie wspominali na ten temat.

Zdaje się, że świat wiele lat spokojnie przyglądał się aparthaidowi. Ciekawe na co liczyli biali po jego upadku, na wyrozumiałość?
Się odgięło w drugą stronę.

Drozniczka

nie wiem o co ci chodzi z tym filmem zupelnie.. rola leosia byla calkiem niezla ale rola djimona wg mnie genialnie odegrana.. tak emocjonalnej roli bardzo ale to bardzo!! dawno nie widzialem i zapewne bardzo dlugo nie zobacze.. najlepsza rola w tym filmie.. jazda scena od radosnych z poczatku do smutnych i tragicznych to ile emocji w to wlozyl naprawde powtarzam sie ale dawno nie widzialem u zadnego aktora takiego zaangazowania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones