film

Krwawy odwet

Slaughter High
1986
1 godz. 30 min.
5,5 569
ocen
5,5 10 1 569
414
chce zobaczyć
Oszpecony przez szkolnych rówieśników chłopak planuje krwawą vendettę podczas zjazdu absolwentów. Więcej Mniej
Krwawy odwet zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Marty Rantzen to klasowy nieudacznik i czarna owca całej grupy. Znajomi szydzą z niego perfidnie, doprowadzając do nieszczęśliwego wypadku, w którym twarz Marty'ego zostaje potwornie oparzona. Wiele lat później ktoś zaprasza ich na klasową imprezę w murach nieczynnej już szkoły. Nietrudno się domyślić kto rozesłał zaproszenia oraz w jakim celu ściągnął do niej dawnych znajomych. Wśród ciemnych korytarzy słychać już dźwięczne dzwonki błazeńskiej czapki, które zwiastują śmierć.

studio
Spectacular Trading International
tytuł oryg.
Slaughter High
inne tytuły
April Fool's Day (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Telly Savalas oraz Peter Lawford otrzymali propozycję zagrania trenera siłowni, jednak obaj aktorzy żądali zbyt wysokiego honorarium za występ.
Simon Scuddamore, odtwórca roli zastraszanego studenta, zmarł w wyniku celowego przedawkowania narkotyków wkrótce po nakręceniu filmu w listopadzie 1984 roku. Podczas późniejszej realizacji dokrętek, zmarłego aktora zastąpił reżyser, Mark Ezra.
Przed rozpoczęciem picia piwa Ted Harrison ma na sobie całkowicie zapiętą koszulę. W następnym ujęciu jest ona częściowo rozpięta.
"Slaughter High" jest bardzo reprezentatywnym przedstawicielem swojego gatunku – idealny przykład głupiutkiego, ale przyjemnego slashera z lat 80. Odnajdziemy tu wszystko, za co kochamy te produkcję oraz za co je nienawidzimy. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych