1 godz. 31 min.
7,2 926
ocen
7,2 10 926
291
chce zobaczyć
{"type":"film","id":6896,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kryptonim+Nektar-1963-6896/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kryptonim Nektar
  • tepee ocenił(a) ten film na: 5

Doceniam i uwielbiam komedie z czasów, gdy widz inteligentny śmiał się częściej ze zgrabnej gry słów, niż z faktu, że facet biega po hotelu we wdzianku krakowianki (spostrzegawczy wiedzą, o jakie "dzieło" mi chodzi ;-) ). Jednak tutaj trochę mało było tego - zarówno humoru sytuacyjnego, jak i słownego.

Zgadzam się z opinią, że ten film trzyma Bogumił Kobiela - to prawda, można się uśmiechnąć, kiedy udaje górala i wczuwa się podczas arii Jontka. Ale moim zdaniem to nie wystarczy, aby film od razu bawił. Z humoru słownego to tak naprawdę rozbawił mnie tylko tekst o wywoływaniu Wilka z "LAS-u".

Podsumowując, w porównaniu z np. o rok wcześniejszymi "Gangsterami i filantropami" jest to film słabszy - tam bawiło mnie wiele, tutaj ledwo kilka scen.

tepee aha i jeszcze Krystyna Feldman jako przygłucha miłośniczka kotków :-D

• mirk33 ocenił(a) ten film na: 7

tepee Zaczyna się jak socrealistyczna produkcja oparta na schemacie zły prywaciarz-spekulant. Ale potem jest już b. przyzwoicie - fabuła trzyma się kupy, ideologia przestaje być nachalna, sceny są zabawne. B. przyjemny film (mimo upływu czasu). Dla relaksu warto obejrzeć.

• tepee Doboru zgrabnej gry słów to tutaj nie było. Kobiela sprowadził ten film do kabaretu i slapsticku (jak to ma w zwyczaju) - właśnie swoim pajacowaniem i odgrywaniem różnych gagów w zbyt kabaretowy sposób. Jak gra Kobiela, to zazwyczaj gra mało rozgarniętego głuptasa, który jest raczej irytujący, a nie zabawny.

Wolfgang1984 Dlatego też tylko 5.