Scream 4

1 godz. 51 min.
5,5 30 926
ocen
5,5 10 30926
4 226
chce zobaczyć
6,2 8
ocen krytyków
{"rate":6.25,"count":8}
{"type":"film","id":395824,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Scream+4-2011-395824/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Krzyk 4
  • ...ale przez znaczną część filmu byłam niemal przekonana, że to jakaś parodia :D Niektóre momenty wydawały mi się tak beznadziejnie głupie, że aż śmieszne (szczególnie pod koniec).

Na film trafiłam przypadkiem i nie widziałam poprzednich części, ale według mnie to do horroru temu daleko...

• malami132 ocenił(a) ten film na: 2

hasira Miałam dokładnie takie same odczucia! Poprzednie części oglądałam wiele lat temu, niewiele z nich pamiętam, ale wydaje mi się, że były bardziej sensowne. Może to mylne uczucie biorąc pod uwagę to co się działo w czwórce. Jestem zdziwiona, że na forum są tak dobre oceny. Strasznie się wynudziłam i to właśnie końcówka była dla mnie najbardziej znośna z tego wszystkiego.

• van_der ocenił(a) ten film na: 4

malami132 Jak dla mnie każda kolejna lepsza, 1 była słaba później było już lepiej, 4 dopiero będę oglądał. Jak najbardziej zgadzam się z wami, że nie są to żadne horrory, co najwyżej horrory komediowe.

• hasira Bo to jest parodia. Poprzednie części też były. Co nie zmienia faktu, że były kompetentnymi slasherami.

• hasira Oglądam ten kicz i myślę sobie o jednym. W całej Ameryce jest spokojny dostęp do broni, każdy może ją posiadać i bez problemu użyć. To już 4 część i ani jeden pajac nie wpadł na to aby tego mośka w przebraniu zdrowo poczęstować kulką. Czy tylko Indiana Jones nie szczypał się w takich sytuacjach i wygarniał z rewolweru do typa machającego jataganem ?

• Neils ocenił(a) ten film na: 5

hasira Oczywiście, że to komedia i do tego dość drętwa.

• hasira wow, myślałem, że z moją głową jest coś nie tak. ale skoro więcej osób miało podobne odczucia w trakcie filmu pozostaje mi się tylko cieszyć, z tego że nie jest ze mną aż tak źle.

• hasira Ja miałam dokładnie tak samo jak oglądałam pierwszą część. Z innymi nie miałam styczności, ale może to i lepiej. Nie mam pojęcia dlaczego ludzie uznają to coś za kultowe. Jak dla mnie to mądrym nie jest wstawianie jakichś głupawych, niby śmiesznych scenek do czegoś co miało być horrorem.

• thakisis Craven, jeden z ludzi, który pomógł ukonstytuować horror (z naciskiem na slasher) jaki znamy dzisiaj, postanowił go rozebrać na czynniki pierwsze i wyśmiać. I tak jak w pierwszym i drugim "Krzyku" udało mu się wykpić slasherową sztampę, tak później sam zaczął w nią uciekać, więc kolejne "Krzyki" już nie były potrzebne, ale za dwie pierwsze części należy mu się pomnik. Ilość odniesień do innych dzieł nurtu, słynne zasady rządzące slasherami, a potem obśmianie przekleństwa ciągłej sequelozy - mistrzostwo. Zaczął się bawić w takie postmodernistyczne zagrywki już w "Nowym Koszmarze Wesa Cravena", ale dopiero w "Krzykach" poszedł na całość. Ktoś, kto zna dorobek Tobe'a Hoopera, Carpentera, wszystkie te tasiemce w rodzaju "Piątku Trzynastego" będzie miał wielką frajdę, śledząc losy Sidney. Craven był mistrzem napięcia, ale fakt faktem - kto szuka tu standardowych straszaków, gorzko się zawiedzie.

• ZiD0 ocenił(a) ten film na: 7

mellon_collie "kto szuka tu standardowych straszaków, gorzko się zawiedzie." no ten temat jest tego przykładem. Patrz, co powypisywali i jakie oceny dali XD Film nie dla januszy gatunku!

• radiateur ocenił(a) ten film na: 3

hasira Dokładnie to samo sobie myślałam, nie jestem naprawdę pewna czy to miało serio tak wyglądać czy raczej jakaś prowokacja. Tak czy siak, jak dla mnie, nieudane- ani straszne, ani śmieszne, a do tego nudne.

• hasira
    fantastyczny film, cieplutko polecam, byłam z moimi 6-klawiszami na maratonie i bawiliśmy się świetnie, dzieci nauczyły się wielu przydatnych słów i wyrażeń. ucze w szkole wosu więc bardzo im sie spodobalo bvardzo sie zintegrowaliśmy i zblizył nas do siebie. oczarował nas Tomeczek w swojej roli, ale muszę już lecieć bo mam właśnie w szkole i herbatka już stygnie więc lecę, papatki
    Gorące całuski :) jeden z najlepszych filmików jakie widziałam, moja babcia stwierdziła że miał on pozytywny wpływ na mój rozwój osobisty i duchowy
    odpowiedz

• Alex_de_Large ocenił(a) ten film na: 3

hasira Miałem takie samo wrażenie jak ty. Oglądałem to badziewie i zastanawiałem się czy to horror, komedia czy parodia :D Jakim cudem ta seria stała się tak popularna?!

• ZSGifMan ocenił(a) ten film na: 6

hasira Takie troszkę popłuczyny po wszystkich wcześniejszych częściach, ale całkiem nieźle wypada w sumie i nawet dobrze się ogląda.
    Na początek trudno się oprzeć wrażeniu, że oglądamy jakiś kolejny 'Straszny film', a nie część Krzyku, no ale to na chwilkę, bo potem już pojawiają się znane nam twarze i postaci z wcześniejszych części i jesteśmy już 'w domu'.
    Film ogólnie całkiem niezły, ma swoje wady, a jak dla mnie wcześniejsze były nieco bardziej 'świeże', bo tu niektóre postaci już są ciągnięte na siłę niczym klasowy gamoń w podstawówce za uszy z klasy do klasy przez wielką sympatię nauczycieli. Tu chyba też widz ma sympatię do bohaterów, bo wybacza się absurdalne zachowania, czy czasem wręcz nawet głupotę.
    Śmiało można oglądać.

• hasira Ja tylko obejrzałem pierwsza scenę. Uśmiałem się bardzo , klimat właśnie parodii A nie horroru. Tak mnie rozbawiła ta scena że wyłączyłem ten film i włączyłem sobie prawdziwą komedię.