PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775970}

Kształt wody

The Shape of Water
6,4 129 588
ocen
6,4 10 1 129588
6,4 46
ocen krytyków
Kształt wody
powrót do forum filmu Kształt wody

wydaje mi sie ze ten film z 13 nominacji nie bedzie miał nawet 5 statułetek juz tlumaczę po 1. Nie ogladalem
2. Nie polecam
3. Film nie jest W pełni AMERYKAński
4. Dunkieria
5. OLDMAN
6. Najlepsze efekty Blade Runner 2049
7. Boxoffice Hymmm
8. to nie jest Labirynt Fauna
9. Sam Rockwell
10.Mary J. Blige
11.Christopher Nolan
duzo z tych nominacji przegra

użytkownik usunięty
Pat959595

Witam,
Od dłuższego czasu śledzę różne typowania i po własnej analizie sądzę, że rozdanie będzie wyglądało mniej więcej tak:

Best Picture: "Trzy billboardy" lub "Kształt wody" (ja akurat kibicuję obu filmom, które podobają mi się w takim samym stopniu). Jednak może być sytuacja jak rok temu, gdzie każdy mówił "wygra La La Land..." - wygrał "Moonlight", który był zazwyczaj na drugiej pozycji w typowaniach. Może więc wygrać i to nie tak niespodziewanie np. Get Out (dla mnie tylko dobry film), czy Lady Bird. Kluczowy też jest brak (całkowicie niezrozumiały) nominacji za reżyserię dla McDonagha. Kibicuję "Trzem billboardom" gdyż w końcu po wielu latach wygrałby film prawdziwe doceniany przez widzów (ocena 8.3 na imdb), ale i wygrana "Kształtu..." byłaby dla mnie też zadość uczynieniem za zeszłoroczną przegraną "La La Land" - filmu tak samo pięknego i magicznego.
Best Director: Del Toro. Kto jak nie on? Reżyseria prosta, bez szpanu, klasyczna. Tym bardziej, że to jedyna okazja, by go docenili - później znów wróci do tworzenia kina mniej przystępnego dla szerszej widowni lub kina traktowanego głównie jako rozrywkowe.
Best Actor: Gary Oldam (gdyż nie ma Franco). Zwrot akcji: Daniel Day Lewis zgranie czwartą statuetkę przed emeryturą.
Best Actress: Frances McDormad
Best supporting actor: Sam Rockwell lub Dafoe (oba trumfy u mnie na "Tak")
Best supporting actress: Allison Jannaye (rola - majstersztyk)
Best screenplay
- adapted: "Call Me by Your Name"
- original: "Trzy billboardy" (lub Get Out)
Best cinematograpy: Roger Deakins (zdjęcia perfekcyjne, niezwykłe, kuszące, wizualnie pozwalające, majestatyczne, doskonałe, magiczne...- mogę pisać pochwały na 50 stron, ale po co, gdy każdy rozumie ten zachwyt). Jeśli on nie wygra ulice miast zaleją tłumy protestujących i dojdzie do krwawych zamieszek, ale...Akademia idąc swym potencjalnym oczarowaniem "Kształtem wody" może nagrodzić go w tej kategorii (też mnie zachwyciły i oczarowały, ale tu pochwała pisana byłaby tylko na 30 stron). Albo nagrodzą "Dunkierkę".
Best score: Olek Desplat ("Kształt wody"). Dla mnie jest on na drugiej pozycji najlepszego scoru 2017 roku- na pierwszej jest Greenwood, ale uprzedzona Akademia go nie nagrodzi.
Best production design: "BR 2049" lub "Kształt wody"
Best costume design: Phantom Thread
Best make up: Darkest Hour
Best visual effects: "BR2049"
Best sound mixing: "Baby Driver"
Best sound editing:"Br 2049" lub "Baby Driver"
Best film editing: "Baby Driver" ( innej opcji nie ma)

Czyli "Kształt wody" może zdobyć realnie 2, optymistycznie 5 Oscarów. "Trzy billboardy" - 3-4 Oscary.
"Baby Driver" - 2-3 Oscary.
"Darkest Hour" - 2 Oscary.
I największy przegrany (żal i smutek) Blade "Arcydzieło Dekady" Runner 2049 - 1-2 Oscary.

Filip z Konopii: Get Out zdobywa trzy oscary: Film, reż, scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones