The Shape of Water

1 godz. 59 min.
6,4 120 507
ocen
6,4 10 120507
46 879
chce zobaczyć
6,7 31
ocen krytyków
{"rate":6.7419353,"count":31}
{"type":"film","id":775970,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Shape+of+Water-2017-775970/tv","text":"W TV"}]}

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962. Elisa (nominowana do Oscara Sally Hawkins) wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (nagrodzona Oscarem Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony ścisłą tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

opis dystrybutora kino

Elisa nie miała łatwego życia. Jest sierotą, która nigdy nie poznała swoich rodziców. Jest niema, co oznacza, że automatycznie skazywana na bycie gorszą. W świecie, w którym żeby coś osiągnąć, trzeba przepychać się łokciami, jest skazana na życie z miesiąca na miesiąc i usługiwanie bardziej przebojowym ludziom. Elisa ma jednak coś, czego inni nie mają: ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydadzą jej się w laboratorium rządowym, w którym pracuje jako sprzątaczka, a w którym spotyka pewnego dnia uwięzionego przez wojsko stwora rodem z hollywoodzkich horrorów. Gdy jednak zaczyna mu się przyglądać i go poznawać, uświadamia sobie, że to nie żadna bestia, lecz wrażliwa i krucha istota, która została już w dniu urodzenia skazana na życie w cierpieniu w świecie ludzi.

opis festiwalowy

Czasy zimnej wojny, rok 1962. W tajnym amerykańskim laboratorium trwają prace nad nową bronią. Jedną ze sprzątaczek w budynku jest niema Elisa (Sally Hawkins). Jedynym przyjacielem samotnej, wyobcowanej dziewczyny jest sąsiad Giles (Richard Jenkins), niespełniony malarz. Pewnego dnia Elisa i jej koleżanka Zelda (Octavia Spencer) przypadkowo odkrywają że pracownicy laboratorium testują możliwości odkrytego w Afryce wodnego stworzenia - człowieka amfibii. Naukowcy robią na nim doświadczenia, a bezduszny agent Richard Strickland (Michael Shannon) z upodobaniem torturuje więźnia. Wojskowi zamierzają zrobić wiwisekcję tajemniczej istoty, chcą ją też zabić rosyjscy szpiedzy. Poruszona cierpieniami człekokształtnego stwora Elisa postanawia uratować mu życie. Pomagają jej przyjaciele i nieoczekiwany sojusznik.

Kono
opis użytkownika

Mistrz snucia opowieści, Guillermo del Toro, zrealizował kolejny film zachwycający tak widzów, jak i krytyków na całym świecie. Jest to współczesna baśń dla dorosłych osadzona w realiach Ameryki czasów zimnej wojny, około 1962 roku. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie samotną, monotonną egzystencję nocami pracując jako sprzątaczka w pilnie strzeżonym rządowym laboratorium. Gdy jednak ona i jej koleżanka z pracy, Zelda (Octavia Spencer), odkrywają ściśle tajny eksperyment, życie Elisy zmienia się na zawsze.

opis dystrybutora dvd