PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808302}

Kuba Guzik

Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer
5,7 1 140
ocen
5,7 10 1 1140
Kuba Guzik
powrót do forum filmu Kuba Guzik

Idealnie skonstruowana opowieść o Przygodach Kuby Guzika i jego przyjaciela Łukasz i lokomotywy Emmy tętniącej własnym życiem. Znakomity świat fantasy, dobrze napisana historia na podstawie fabuły z serialu. Trochę inaczej przetłumaczono Troskania zamiast Smutkolandi, Pani Zębol zamiast Pani Miażdżący Ząb. Normalnie wczułem się w tą opowieść, szczęśliwe zakończenie. Niesamowite krainy Pustynia, Kraina Tysiąca wulkanów, szkoda że nie ukazali bardziej lasu tysiąca cudów bo moim zdaniem było tam najpiękniej, Porywista akcja , wyrażanie uczuć pomiędzy bohaterami. Oby więcej takich filmów.

LukerGulson

Film jakoś bez echa przeszedł. W Niemczech był w marcu a u nas trafił w okres Mundialu. To pelnokrwisty blockbuster idealny na święta czy po prostu gorący okres a nie martwy.

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

Ja wiedziałem że to będzie fenomen przecież to kuba guzik z mojego dzieciństwa i jeszcze ten zwiastun. teraz to w ogóle nie puszczają takich fajnych bajek co było 5-10 lat temu tylko jakieś gówna Gumballe, Kornisz i Fistach, Wujcio Dobra Rada no co to za syfy? Cartoon Network i Disney XD to już w ogóle się przejadło. Co to za czasy? U nas zawsze filmy animowane są opóźnione nie wiem czemu. W zeszłym roku dali mi moje odrodzone Smerfy dopiero pod koniec maja a premiera była na początku kwietnia w USA jeszcze do tego dali smerfy obok Piraci z Karaibów Zemsta Salazara.

ocenił(a) film na 8
LukerGulson

Film jest na podstawie KSIĄŻKI, a nie serialu. Przeczytaj sobie książkę, a w zasadzie dwie, o wiele lepsza chociaż serial też oglądałem za czasów TVN i "Bajkowego Kina" prawie 20 lat temu i z tego co pamiętam to serial bardzo mi się podobał. Wymienione przez Ciebie nazwy są poprawnymi nazwami występującymi w książce. Polecam "Kuba Guzik i maszynista Łukasz" oraz "Kuba Guzik i Dzika Trzynastka".

ocenił(a) film na 8
LukerGulson

Zgadzam się, świetny film dla dzieci i całej rodziny. W dzieciństwie także oglądałam Kubę Guzika i bardzo mi się podobał.

pati_71

To Kuba Guzik był czarny niewiedziałem pewnie w węglu spał :)

ocenił(a) film na 7
LukerGulson

Bardzo udany film, oczywiście starałem się porównać do bajki animowanej z przed wielu lat, którą mile wspominam z wielkim sentymentem. I ... bardzo pozytywnie, coś innego w erze amerykańskich produkcji...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones