Świetny film na podstawie bajki z mojego dzieciństwa.

Idealnie skonstruowana opowieść o Przygodach Kuby Guzika i jego przyjaciela Łukasz i lokomotywy Emmy tętniącej własnym życiem. Znakomity świat fantasy, dobrze napisana historia na podstawie fabuły z serialu. Trochę inaczej przetłumaczono Troskania zamiast Smutkolandi, Pani Zębol zamiast Pani Miażdżący Ząb. Normalnie wczułem się w tą opowieść, szczęśliwe zakończenie. Niesamowite krainy Pustynia, Kraina Tysiąca wulkanów, szkoda że nie ukazali bardziej lasu tysiąca cudów bo moim zdaniem było tam najpiękniej, Porywista akcja , wyrażanie uczuć pomiędzy bohaterami. Oby więcej takich filmów.

3
  • Film jakoś bez echa przeszedł. W Niemczech był w marcu a u nas trafił w okres Mundialu. To pelnokrwisty blockbuster idealny na święta czy po prostu gorący okres a nie martwy.

    • Ja wiedziałem że to będzie fenomen przecież to kuba guzik z mojego dzieciństwa i jeszcze ten zwiastun. teraz to w ogóle nie puszczają takich fajnych bajek co było 5-10 lat temu tylko jakieś gówna Gumballe, Kornisz i Fistach, Wujcio Dobra Rada no co to za syfy? Cartoon Network i Disney XD to już w ogóle się przejadło. Co to za czasy? U nas zawsze filmy animowane są opóźnione nie wiem czemu. W zeszłym roku dali mi moje odrodzone Smerfy dopiero pod koniec maja a premiera była na początku kwietnia w USA jeszcze do tego dali smerfy obok Piraci z Karaibów Zemsta Salazara.

  • Film jest na podstawie KSIĄŻKI, a nie serialu. Przeczytaj sobie książkę, a w zasadzie dwie, o wiele lepsza chociaż serial też oglądałem za czasów TVN i "Bajkowego Kina" prawie 20 lat temu i z tego co pamiętam to serial bardzo mi się podobał. Wymienione przez Ciebie nazwy są poprawnymi nazwami występującymi w książce. Polecam "Kuba Guzik i maszynista Łukasz" oraz "Kuba Guzik i Dzika Trzynastka".

  • Zgadzam się, świetny film dla dzieci i całej rodziny. W dzieciństwie także oglądałam Kubę Guzika i bardzo mi się podobał.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: