Kuloodporni

Bulletproof

1996 1 godz. 24 min.
6,5 9 728
ocen
6,5 10 9728
1 645
chce zobaczyć

Czarnoskóry tajniak Jack Carter (Damon Wayans) z oddziału kryminalnego prowadzi śledztwo przeciwko królowi narkotykowego biznesu, Frankowi Coltonowi (James Caan). Aby zdobyć dowody przeciwko gangsterowi, próbuje przeniknąć w szeregi mafii. Udając drobnego włamywacza, zaprzyjaźnia się ze złodziejem samochodów, Archiem Mosesem. Policjant staje przed trudnym dylematem, musi wybierać między prawem a lojalnością wobec oddanego mu kompana, który obdarzył go zaufaniem.

Tajny policjant, Jack Carter, prowadzi śledztwo przeciwko królowi narkotykowego biznesu, Frankowi Coltonowi. Aby zdobyć dowody przeciwko gangsterowi, próbuje przeniknąć w szeregi mafii. Udając włamywacza, zaprzyjaźnia się ze złodziejem samochodów, Archiem Mosesem. Pewnego razu Archie, który ma powiązania z gangiem handlarzy narkotyków, wtajemnicza przyjaciela w plany Coltona. Szykuje się wielka transakcja, na której można zbić fortunę. Wyposażony w podsłuch policjant udaje się na spotkanie z gangsterami, ale sprawy wymykają się spod kontroli.

Beta
opis użytkownika

Kryminalna opowieść z akcentami humorystycznymi o zdradzie, lojalności i przyjaźni. Główny wątek filmu koncentruje się wokół perypetii tajnego policjanta. Próbując przeniknąć do przestępczego świata, nawiązuje kontakt z drobnym złodziejem samochodów. Niespodziewanie znajomość przeradza się w serdeczną przyjaźń. Policjant staje przed trudnym dylematem, musi wybierać między prawem a lojalnością wobec oddanego mu kompana, który obdarzył go zaufaniem. Reżyserem "Kuloodpornych" jest znany operator Ernest R. Dickerson, który przez wiele lat był autorem zdjęć do filmów swego uniwersyteckiego kolegi, Spike'a Lee. Czarnoskóry tajniak Jack Carter (Damon Wayans) z oddziału kryminalnego prowadzi śledztwo przeciwko królowi narkotykowego biznesu, Frankowi Coltonowi (James Caan). Aby zdobyć dowody przeciwko gangsterowi, próbuje przeniknąć w szeregi mafii. Udając drobnego włamywacza zaprzyjaźnia się ze złodziejem samochodów, Archie Mosesem (Adam Sandler). Razem dokonują włamań do aut, razem przesiadują w barze, racząc się mocniejszymi trunkami. Muskularnie zbudowany Jack zawsze występuje w obronie słabszego i gruncie rzeczy dobrodusznego kolegi, zdobywając jego sympatię i zaufanie. Pewnego razu Archie, który ma powiązania z gangiem handlarzy narkotyków, wtajemnicza przyjaciela w plany Coltona. Szykuje się wielka transakcja, na której można zbić fortunę. Wyposażony w podsłuch policjant udaje się na spotkanie z gangsterami, ale sprawy wymykają się spod kontroli. Tajniak zostaje zdemaskowany. Wywiązuje się strzelanina, w której Archie przypadkowo celuje prosto w głowę przyjaciela.

Rybka_2
opis użytkownika

Policjant Jack Carter prowadzi dochodzenie w sprawie narkotykowego bossa Franka Coltona. Chce przeniknąć w szeregi mafii. Udaje mu się zaprzyjaźnić ze złodziejem samochodów, Archiem, który wtajemnicza go w plany szefa. Podczas spodkania policjanta z mafiosami dochodzi do strzelaniny.

Niezniszczalny
opis użytkownika