Kumare: A True Film About a False Prophet

1 godz. 24 min.
7,6 2 237
ocen
7,6 10 2237
1 376
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"type":"film","id":652264,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kumare%3A+A+True+Film+About+a+False+Prophet-2011-652264/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kumaré. Guru dla każdego
 • rafusss ocenił(a) ten film na: 8

  Film wreszcie obejrzałem i go polecam. Jest lekki, przyjemny i miły w odbiorze. Ukazuje zagubionych ludzi, którzy szukają szczęścia i prawdy wszędzie tylko nie w sobie samym. Może dziwić, ze ludzie którzy się nabierają to nie są prości niewykształceni ludzie, ale są to często ludzie z wyższym wykształceniem i wysoka pozycja społeczną.
  W filmie brakowało mi ukazania prywatnych rozmów i pytań miedzy nimi w tym eksperymencie. Ciekawy jestem jak on dawał sobie radę, gdy zasypywali go pytaniami by sprawdzić czy "się zna".

 • Gubio ocenił(a) ten film na: 4

  rafusss Nie dostrzegłem w nich zagubionych ludzi, raczej zwyczajnych.
  Także nie dziwi kto się na to nabrał. Przekaz był lepszy od wszystkich istniejących religii i szczerze mówiąc, był uniwersalny i pozytywny.
  Podejrzewam, że do prywatnych rozmów dopuszczano tylko tych, po których było widać oznaki "przyjęcia" nauki.
  Takie osoby nie zadają pytań podważających autorytet mistrza. Ten był wychowany w dość uduchowionej rodzinie, zdobył wyższe wykształcenie w zbliżonej dziedzinie i podróżował poznając nauki różnych guru - zapewne umiałby odeprzeć wiele wątpliwości. A w razie czego, mistrz może odpowiedzieć na tyle enigmatycznie, by uczeń nic nie zrozumiał i kazać mu nad tym medytować. Po to wymyślono koany, by z nich korzystać:p