PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660703}

Kumple od kufla

Drinking Buddies
5,5 11 579
ocen
5,5 10 1 11579
6,3 13
ocen krytyków
Kumple od kufla
powrót do forum filmu Kumple od kufla

dawno nie ogladalem tak slabego filmu, generalnie nic sie nie dzieje, caly czas dialogi, rownie dobrze moglby sie skonczyc po 5min

ocenił(a) film na 4
pw1906

film o niczym

pw1906

Tytułowi dwaj "kumple od kufla" strasznie obleśni. Już po kilku minutach odechciało mi się oglądać film.

ocenił(a) film na 4
Tomik_4

Zgadzam się w 100%! Również nie polecam. Film adresowany zdecydowanie do młodszej widowni (nastolatki). Żeńskiej.

ocenił(a) film na 7
Gruntowny

Z dupy argument, nie jestem ani nastolatkiem ani płci pięknej a nie żałuje "zmarnowanego" czasu. Dobrze jest czasami obejrzeć jakąś mniejsza produkcje.No i była Olivia ,uważam że świetnie zagrała.

ocenił(a) film na 7
pw1906

Ja nie żałuję spędzenia 90 minut na oglądaniu tego filmu. Orzeźwiające i pozbawione schematów spojrzenie na relacje damsko-męskie. Do tego dialogi są niezwykle naturalne i autentyczne, tak samo zresztą jak aktorzy w swoich rolach. Świetnie się bawiłem.

ocenił(a) film na 7
Mr_MarQx

Plus świetna ostatnia scena. Dobry film. Przegrywamy już tylko 2:5 ;)

ocenił(a) film na 3
pw1906

Totalnie nudny, ale wzbudza pewne emocje. Mam na myśli irytację. Bohaterowie ciągle chleją, rzadko się myją i non stop wyglądają na "wczorajszych". Olivia jest na wiecznym kacu, strasznie wyzwolona babka.

ocenił(a) film na 7
pw1906

Polecam kino akcji i filmy sensacyjne. Zwłaszcza tzw. "akcyjniaki z lat 80-tych". Schwarzenegger, Stallone, Norris i Van Damme to nazwiska na które powinieneś zwrócić uwagę. W tamtych filmach to "się działo". Sam od czasu do czasu bardzo lubię tego typu rozrywkę. A co do Drinking Buddies to moim zdaniem 7/10. Dobry film, ale zdecydowanie dla dojrzalszego odbiorcy.

ocenił(a) film na 8
johndoepower

Masz rację. Ten film opowiada o relacjach, a żeby to robić, nie musi się w nim dużo dziać. Jego subtelną urodę trzeba dojrzeć.

ocenił(a) film na 3
Stewart98

Faktycznie, muszę jeszcze dojrzeć do codziennego chlania. Jak bohaterowie. Nie moi. :)

ocenił(a) film na 7
savargia

Pracowali w małym browarze.
Wiesz co to rodzinny biznes? Pracując na plantacji borówki jako dzieciak miałem owoców pod dostatkiem. Do tego jabłka, śliwki, a za wymianę towaru na giełdzie pół zamrażalnika truskawek na zimę. W domu pachniało dżemem, soki, kompoty - normalka. A od sąsiada braliśmy mleko: sery, masła, śmietana - wszystko domowe.

Kolega - syn pszczelarza miał często ciasta i kanapki z masłem i miodem.

Ja pracując kiedyś w firmie z częściami samochodowymi wkręciłem się nieco i zacząłem majsterkować, jeździłem na rajdy i zloty jako kibic...

Jeśli pracujesz w jakiejś branży, czujesz się dobrze w pracy, masz kumpli i robicie to co robicie nie by przeżyć od pierwszego do pierwszego, ale by mieć w życiu zajęcie - to najzupełniej normalne jest, że praca staje się życiem. A piwko codziennie? Ja jestem za. Nie 3, nie 4 - jedno. W filmie pokazano kilka sytuacji gdzie niejeden Polak chleje na umór - wyjazd ze znajomymi na weekend, rozstanie koleżanki, które ona sama chce oblać, przeprowadzka i pomoc przyjaciół... o ile pamiętam i znam ludzi to w takich sytuacjach w naszym kraju (plus imieniny, urodziny, święta itp. itd) chleje się o wiele bardziej niż w filmie. A co dopiero gdyby pracować w małym browarze z degustacją...

Więc bez przesady.

Film spodobał mi się - płynie sobie pomału po ciężkim dniu w pracy, przed snem, oglądam, popijam piwko i... widzę życie podobne do mojego. Też mam przyjaciółkę, z która kręciłem. Oboje jesteśmy zajęci obecnie. Nie wiem jak ona... ja czasami mam myśli, że coś jest nie tak u mnie. Ale to właśnie takie myśli okazyjne. A ten film podbudował mnie, pokazał że takie problemy bywają i da się je rozwiązać. A najważniejszy jest humor i szczerość - by nie ukrywać tego co było w związku. Bo od pocałunku nastapiło rozstanie Kate, od tego rozstania przyjaciele zbliżyli się do siebie...

Naprawdę dobry film. Na godne 7 (w opisie filmweb: dobry, a oceniam wedle opisu, po to jest skala, by słabemu dać 3, a dobremu 7, a nie 1 lub 10) zasługuje.

ocenił(a) film na 3
conrad_owl

Czyli analogicznie - jakie pasje mają przedstawiciele rodzinnego biznesu, zajmującego się usługami pogrzebowymi? Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
savargia

Nie ma to jak wychodzić poza film by się czepiać szczegółów. To takie polskie...
Po pierwsze - odpowiedziałeś sobie sam. Rodzinny biznes. Zwykle przejmowany z rąk do rąk bo dochodowy, tradycja, dziadek i ojciec tak wychowali syna.
Po drugie: pieniądze.
A co do pasji to po trzecie: w jakimś filmie było już - bardzo religijni ludzie, którzy są dumni z tego, że pełnia ostatnią posługę. Wedle ich mniemania - są najważniejsi. Jeden może chodzić do lekarza, drugi w ogóle się nie leczył - pogrzebu potrzebuje każdy. Oczywiście wierzący. Poza tym z ludzi którzy potrzaskani sa w wypadkach, z kobiet po chorobie wybiedzonych i brzydkich robią dzięki szyciu, makijażowi itp pięknych, dostojnych ludzi. Sprawiają, że ta ostatnia chwila gdy ktoś na nich patrzy nie ukazuje choroby, braku urody, gustu i stylu... Wystarczy jako pociąg do zawodu , czy nadal chcesz się czepiać?
Napisałem, że praca którą się lubi jest naszym życiem. Jeśli ktoś może lubić pracę pszczelarza to i ktoś inny może lubić pracę grabarza.
Nie muszę wiedzieć jakie mają pasje właściciele zakładu pogrzebowego, za to wiem że praca w takim browarze... sam bym chętnie pracował. Nie dlatego, żeby pić codziennie. Lubię fizyczną pracę dającą konkretne efekty.

ocenił(a) film na 3
conrad_owl

Ok, ok... już lekko nadinterpretujemy. Inny zamysł miałam w swoim wpisie, ale nie chcę wnikać. Pozdrawiam i życzę miłego dnia:)

ocenił(a) film na 7
pw1906

Autor tematu powinien sobie wypić :). Dialogi w filmach?! TO SKANDAL!!! Proponuje przed obejrzeniem filmu przeczytać o czym on jest, żeby nie było potem płaczu że zmarnowało się swój czas na coś co można było ominąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones