PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721020}
5,5 1 073
oceny
5,5 10 1 1073
La cueva
powrót do forum filmu La cueva

To nie jest horror

ocenił(a) film na 2

Bardziej to film survivalowy. Siedzi sobie pare zagubionych osób w jaskini i tyle :/ Jeśli ktoś oczekuje filmu podobnego do Zejścia to się na maxa zawiedzie.

ocenił(a) film na 7
Osiolek_87

Albo będzie miło zaskoczony.

ocenił(a) film na 2
HRA

Jednak się bardzo zawiedzie, straszny gniot ...

ocenił(a) film na 7
marcueus

nie jest tak źle, zależy co kto lubi dla mnie do obejrzenia

ocenił(a) film na 6
kgc5

MOZLIWE SPOJLERY Horror to nie jest, ale thriller moim zdaniem tak. Moim zdaniem to przerazajace jak wiele niektorzy potrafia zrobic ludzie, zeby przezyc. Jednak bohaterowie w wiekszosci mnie draznili, zwlaszcza faceci od poczatku filmu. Ja rozumiem wyjazd i zabawa, ale ich zachowanie i zarty byly na poziomie gimnazjum.. Wkurza mnie to w filmie, bo nie jestem w stanie utozsamic sie z takimi ludzmi. Nie chcialabym takich znajomych, ale to nie tylko ja, ale pewnie wiekszosc osob w doroslym wieku, bo malo kto sie tak zachowuje w tym wieku, przejaskrawili. Zachowywali.sie jakby nie widzieli chocby nigdy seksu. Faceci w tym filmie niestety sa odpychajacy i egoistyczni jak dzieci od poczatku filmu. No ale ta blondynka tez mnie wkurzala, wiecznie narzekajaca :-P Potem cierpiala z bolu, wiec oczywiscie to co innego.

użytkownik usunięty
monika220

Wiele osób tak się zachowuje, nawet w tym wieku, a zwłaszcza jeśli są w stadzie. Jak dla mnie to był horror, a lęk odczuwałem większy niż na wielu typowych przedstawicielach gatunku "horror", głównie przez często powtarzane schematy w wielu filmach. Tutaj sam fakt zagubienia się jest przerażający, a w wyobraźni powstaje wiele myśli co w tej jaskini może być.

ocenił(a) film na 6

Hehe na szczescie w moim towarzystwie nie ma takich zachowan, zarty i szalenstwa sa, ae nie rakie gllupoty. No ale wiem zdarza sie.

ocenił(a) film na 6
monika220

Mnie tez to przerazilo i ich egoizm, zagrozenie, ze zaraz moga sie pozabijac. No i do tego waska, klaustrofobiczna jaskinia, ktora wydawala sie nie miec konca.

ocenił(a) film na 7
monika220

Prawda klimat i realizm jak najbardziej na plus tej produkcji,ale hiszpanie wogle mają głowe do takich filmów.

ocenił(a) film na 8
Osiolek_87

Oczywiście, że nie jest to horror, jest to thriller. Najprostsza różnica między jednym a drugim, jest taka, że w horrorze pojawiają się zjawiska nadnaturalne, natomiast thrillery budują napięcie w oparciu o wykorzystanie rzeczywistości... Moim zdaniem "La cueva" to świetny thriller i najlepsze wydanie filmu, kręconego ręką jednego z filmowych bohaterów :P

ocenił(a) film na 2
Wapnodziad

Jeśli chodzi o filmy kręcone ręką bohaterów to hym, moze Blair Witch? :D A jeśli coś hiszpanskiego to REC ale wg mnie tylko pierwsza część i ewentualnie połowa 2.
A z filmów niebędących horrorami: End of watch

ocenił(a) film na 6
Osiolek_87

Zlituj sie Blair Witch nie jest w ogóle straszny, a irytujący bo przez większość filmu kompletnie nic nie widać.

ocenił(a) film na 2
diavolo0801

Kwestia gustu. Jedni lubią zupę pomidorową a inni jak im stopy śmierdzą

Wapnodziad

Horror nie jest ograniczony do odniesienia tzw. zjawisk paranormalnych, nadnaturalnych czy jakichkolwiek innych .Istota horroru tkwi w szeroko pojętej grozie, relacji międzyludzkich będących źródłem owej grozy. Generalnie każdy horror może zawierać elementy thrillera. Z drugiej strony thriller który ma elementy horroru nie jest dreszczowcem tylko horrorem z charakterem thrillera. Klasyczny thriller oprócz eksponowanego , gloryfikującego fabułę napięcia nigdy nie ma cech paranormalnych i ma potencjalnie większe odniesienie do rzeczywistości , chociaż jak w każdym filmie jest to uproszczony model rzeczywistości. la cueva to przykład hybrydy horroru i thrillera, ewentualnie horror z elementami dreszczowca, nie thriller. Rozpoznawalną cechą horroru jest tajemnica, to co niesamowite, przerażające, szokujące, obrzydliwe, straszne, łamiące wszelkie tabu, Gdyby akcja La cueva miała inne miejsce akcji i nie byłoby relacji międzyludzkich tworzących element grozy, obraz ten byłby thrillerem z ewentualnym odniesieniem do horroru.

ocenił(a) film na 6
soulheart

A czym jest thriller jak nie dreszczowcem?

John_Nazario

Thriller to dreszczowiec . Jednak thriller który ma elementy horroru, nie jest thrillerem. Horror jest gatunkiem nadrzędnym , a thriller podrzędnym w stosunku do horroru . Inaczej mówiąc każdy horror może mieć elementy thrillera i jest nadal horrorem. Gdy thriller ma cechy horroru nie jest już dreszczowcem czyli thrillerem. jest wtedy hybrydą thrillera i horroru albo mówiąc skrótowo horrorem z elementami dreszczowca. Horror może zawierać cechy innych gatunków filmowych i nadal jest horrorem . Thriller to gatunek ograniczony do eksponowanego napięcia , które ma ścisłe odniesienie do fabuły i realnego życia ukazanego w miarę dosłownie , przy uwzględnieniu ograniczeń sztuki filmowej.

ocenił(a) film na 5
Osiolek_87

Niestety racja.Film w sumie nie jest aż tak zły.Ale Zejście jednak jest znacznie lepszym horrorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones