PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102205}

Lalki

Dolls
7,6 6 073
oceny
7,6 10 1 6073
7,6 5
ocen krytyków
Lalki
powrót do forum filmu Lalki

Przeglądam te komentarze i 50% użytkowników pisze: film trudny, wymagający... a drugie tyle pisze że jest nudny... I muszę się zgodzić z obydwoma poglądami. Film nie jest łatwy w interpretacji, ze względu po pierwsze na nawiązanie do tradycyjnego teatru lalek japońskich, kultury tegoż kraju, która niestety nie jest mi znana zbyt dobrze, a po drugie na głęboką symbolikę (wg mnie żeby dobrze zrozumieć ten film trzeba by rozkładać na części pierwsze każdą scenę). Z drugiej strony film jest trochę wydłużony, miałem wrażenie że sztucznie. Oczywiście, to rozmycie akcji w czasie też ma swój cel, ale nie o tym chciałem. Ogólnie, dla mnie:
PLUSY:
+ film jest dosyć zaskakujący w swym wyrazie (jest pesymistyczny, ale odebrałem to jako przesłanie, że jak bardzo byśmy się nie starali to i tak jesteśmy z góry skazani na porażkę)
+ kino japońskie ma ten charakterystyczny smaczek
+ kilka ról naprawdę dobrych: Sawako, Hiro i kilka pomniejszych epizodów
+ kompozycja klamrowa
+ ciekawa idea filozoficzna, aczkolwiek niezgodna z moim poglądem na świat
+ przepiękna sceneria
MINUSY:
- długość - mimo to, że film był ciekawy, był zbyt długi
- rola Matsumoto - dla mnie był on bohaterem strasznie nudnym i monotonnym
- nieco zbyt obfita symbolika... mimo że akcja była powolna czasem nie dało się nadążyć z interpretacją sceny

Amen

użytkownik usunięty
Krol_Klamstwa

Film bardzo mi się podobał, ale mas zrację - troszkę za długi.

Oj, trzeba faktycznie lubić Kitano..........i zrozumieć tą aurę i arkana.
Uwielbiam GO.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones