Film

1990 53 min.
7,2 176
ocen
7,2 10 1 176
121
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"id":"94921","linkUrl":"/film/Las+katy%C5%84ski-1990-94921","alt":"Las katyński"}
Ten dokument powstał z inspiracji Andrzeja Wajdy. Marcel Łoziński przypomina w nim o zbrodni dokonanej przez NKWD w... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Jeszcze nikt nie dodał obsady i twórców do tego filmu. Dodaj ich i współtwórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie!
Dodaj obsadę i twórców

Ten dokument powstał z inspiracji Andrzeja Wajdy. Marcel Łoziński przypomina w nim o zbrodni dokonanej przez NKWD w Katyniu w 1940 roku. Opowiada o zamordowaniu kilku tysięcy polskich oficerów i policjantów internowanych w ZSRR we wrześniu 1939 roku. Odsłania próby ukrycia prawdy o tym zbrodniczym czynie, przypisywanym przez RosjanTen dokument powstał z inspiracji Andrzeja Wajdy. Marcel Łoziński przypomina w nim o zbrodni dokonanej przez NKWD w Katyniu w 1940 roku. Opowiada o zamordowaniu kilku tysięcy polskich oficerów i policjantów internowanych w ZSRR we wrześniu 1939 roku. Odsłania próby ukrycia prawdy o tym zbrodniczym czynie, przypisywanym przez Rosjan Niemcom. Swoją opowieść buduje Łoziński z relacji ludzi, którzy przebywali w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, skąd Polaków wywieziono do lasów katyńskich na śmierć, oraz tych, którzy z tragedią zetknęli się bezpośrednio. Ich wypowiedzi wplata w obrazy podróży, a właściwie pielgrzymki grupy członków Rodziny Katyńskiej jadących wreszcie oddać swym bliskim - po półwieczu - ostatnią posługę.

inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 8.04.2010 r. - GAZETA WYBORCZA

  supermaczo1

  Będzie jako dodatek na DVD. Za 7,99 zł.

 • Bardzo dobry dokument, do obejrzenia tutaj:

  Winston_Wolf ocenił(a) film na

  http://www.youtube.com/watch?v =W_fRwkb1CPQ

  • fałszowanie śledztw

   menshikov ocenił(a) film na 10 

   Nie doprowadzi do ostatecznego rozwiązania sprawy. A takie rozgrzebywanie spraw, dlaczego Stalin to zrobił po 50 latach nie ma sensu. Aczkolwiek dokumentalista miał dobry materiał...

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.