PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844906}

Lato '85

Été 85
6,4 3 656
ocen
6,4 10 1 3656
5,3 13
ocen krytyków
Lato '85
powrót do forum filmu Lato '85

Włączając film Ozona spodziewałam się czegoś podobnego do "Call me by your name" i właściwie to dostałam, chociaż film jest bardziej dramatyczny i smutniejszy. Niewątpliwie jest to obraz bardzo literacki, momentami balansujący na granicy kiczu. Demogorgona tu nie spotkamy, a raczej poznamy historię, która ukształtowała wrażliwego chłopaka z talentem literackim i fascynacją śmiercią. Film Ozona łączy ze sobą elementy komediowe, które wychodzą bardzo dobrze oraz momenty tragiczne. Nie wiedziałam czy mam się śmiać czy też płakać. Świetny klimat. Niestety mam małe zastrzeżenia co do tempa filmu w drugiej jego części. Seans uważam za udany i z czystym sumieniem mogę wystawić obrazowi Ozona siódemeczkę.

użytkownik usunięty
xManilax

No ja dostałem jakiegoś ataku,dosłownie drugi raz w życiu na filmie tak się zachowałem a jak film się skończył to mi się ręce trzęsły.

ocenił(a) film na 7

To chyba dobrze? :)

użytkownik usunięty
xManilax

Wręcz wybornie:) Kino ma oddziaływać na emocje a kiedy tak reaguję to znaczy że mam do czynienia z czymś bardzo rzadkim, wybitnym, nie mówiąc już o tym że ta historia nie mogła być bardziej moja:)

ocenił(a) film na 7
xManilax

"Sailing" ;) Mnie po seansie "Lata '85" ta piosenka też będzie się kojarzyć zupełnie inaczej... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones