PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624752}

Legenda Kaspara Hausera

La leggenda di Kaspar Hauser
7,2 4 476
ocen
7,2 10 1 4476
6,6 14
ocen krytyków
Legenda Kaspara Hausera
powrót do forum filmu Legenda Kaspara Hausera

Film genialny, jak się wkręci w klimat to po prostu filmowa poezja. 10/10

ocenił(a) film na 6
0wner2

Dla mnie może nie arcydzieło, ale wizualnie i dźwiękowo bardzo przyjemnie przeżycie . no i Vincent Gallo jak zwykle przyciąga.

plonaca_zyrafa

Ja wczułem się w klimat filmu po około 30 minutach i potem było już niesamowicie, dla mnie to coś wspaniałego, jest to film który trzeba przeżyć zmysłami. Uwielbiam takie kino.

ocenił(a) film na 8
0wner2

oj, tak zgodzę się. przez pierwsze 30 min. siedzisz i myślisz WTF, a później gdy pozwolisz się wciągnąć...

ocenił(a) film na 7
0wner2

Film doprawdy hipnotyzujący... Psychodeliczny wyśmienicie!! Zgodzę się że muzyka tworzy nie-sa-mo-wity efekt.
Ehh i te monologi postaci Księdza <!> mistrzostwo.
TO jest kino!

erbercik

Scena w której w tym samym momencie (nałożone na siebie obrazy) tańczyli Kaspar i Ku*wa była genialna. Tak samo jak scena zabójstwa Kaspara oraz scena Kaspara w niebie. Coś pięknego, magia kina. I w ogóle, czemu jeszcze nie można ocenić?

ocenił(a) film na 9
0wner2

Ja się wkręciłem od pierwszej sceny. Niesamowity film, niesamowity Gallo

ocenił(a) film na 8
0wner2

Ktoś napisał, że to "deliryczny technowestern"

ocenił(a) film na 6
Johny_Blade

scena Kaspar w niebie była cudowna !
Myślicie, że jest jakaś możliwość zdobycia ścieżki dźwiękowej?

ocenił(a) film na 9
plonaca_zyrafa


Vitalic - Poison Lips
Vitalic - Second Lives (remix specjalnie dla filmu http://www.youtube.com/watch?v=ghCN0OGQO18)

i masz prawie cały soundtrack :P

ocenił(a) film na 6
drax86

yeah ! dzięki drax86 :)

ocenił(a) film na 9
0wner2

Zgadzam się w zupełności! Poszłam na film ze względu na Gallo, ale całość była niesamoita - historia, psychodeliczna muzyka no i te dialogi! A "yeah" szeryfa cały czas mam jeszcze w głowie :)

0wner2

Raczej najgorszy (obok "Francophrenii") knot Nowych Horyzontów.

Davus

Haha, to ty chyba nie widziałeś takich gniotów jak Continuity, Los Bastardos czy Klip.

0wner2

No nie, akurat tych filmów nie widziałem. :P Tak więc największy knot spośród filmów, które oglądałem do tej pory. :P Obok "Francophrenii".

Davus

To obejrzyj Holy Motors.

0wner2

"Holy Motors" to akurat najlepszy - obok "Sweet Movie" - film z tych, które widziałem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0wner2

Raczej arcydzieło. :) Film wielopoziomowy, nieoczywisty, świetnie zrealizowany.
A "Legenda Kaspara Hausera" to jakieś idiotyzmy o podrygującym w rytm muzy pojękującym nastolatku i wrzeszczącym Gallo. Nuda, nuda, nuda. Na dodatek strasznie irytująca.

Davus

Haha dobre. Holy Motors to była żenada, nudna i kompletnie bez polotu, pseudo oryginalna z ujęciami przeciągniętymi jak najdłużej się dało, pod koniec miałem ochotę wyjść z kina bo tak tego gniota nie chciało mi się oglądać, żaden film mnie jeszcze tak nigdy nie wku*wiał. Kaspar Hauser to był geniusz reżyserski i ogólnie rzecz biorąc magiczny film, Holy Motors był żałosny z samego założenia i niepotrzebnie w ogóle powstał.

0wner2

Kwestia gustu. :P

ocenił(a) film na 8
0wner2

Kurde, niepohamowana siła i głębia Twoich argumentów spowodowała, że całkowicie zmieniam zdanie o "Holy Motors" - zamiast 10/10 będzie 1/10! Dzięki!

mrozikos667

Nie ma sprawy.

ocenił(a) film na 8
0wner2

Yeah, yeah, yeah, yeah, yeah...

0wner2

O czym w ogóle jest film????

napruto

O Kasparze Hauserze ;p A tak na serio to trudno powiedzieć.

0wner2

I warto zobaczyć?

napruto

Jak daję 10 to znaczy, że warto ;p

0wner2

Dobrze paniczu 0wner :D

użytkownik usunięty
0wner2

Ma to coś wspólnego z filmem Herzoga? Oprócz tego, że oba są o Kasparze Hauserze? Wydaje się oczywiste, a jednak wypowiedź typu: "A "Legenda Kaspara Hausera" to jakieś idiotyzmy o podrygującym w rytm muzy pojękującym nastolatku i wrzeszczącym Gallo" zastanawia.

To nie ma nic wspólnego z filmem Herzoga, to jest zupełnie inna wersja historii Kaspara.

użytkownik usunięty
0wner2

A to ciekawe, dodaje do oczekiwanych.
Dzięki.

0wner2

Dajesz 10 mimo że film może być bełkotem bez sensu? Teraz na stówę jesteś debilem.

neo_angin

Chyba jesteś poj*bany jeśli wywnioskowałeś że ten film może być bełkotem bez sensu.

0wner2

Nie oglądałem tego, ale skoro sam nie wiesz o czym to jest to jesteś idiotą jak dałeś temu 10.

neo_angin

Wiem o czym to jest, ale trudno to ubrać w słowa, bo trzeba by się strasznie rozpisać.

0wner2

Tak, tak. Niżej sam sobie odpowiedziałeś xD

neo_angin

Chyba w twoich snach.

0wner2

Zatem czekamy aż się rozpiszesz o czym jest ten film. Chyba że umiesz tylko pisać o trollach, których cytując: "rozjebałeś"? Huh?

Niepotrzebny

Film jest alternatywną wersją historii o Kasparze Hauserze, który tutaj chce zostać DJ'em.

0wner2

"Wiem o czym to jest, ale trudno to ubrać w słowa, bo trzeba by się strasznie rozpisać."

Niepotrzebny

Gdybym miał opisać każdy aspekt tego filmu złożonego z naprawdę wielu różnorodnych scen i sytuacji pozornie ze sobą nie związanych, to zajęłoby to bardzo dużo miejsca, a ja nie mam na to czasu ani ochoty.

0wner2

Hah, rozumiem.

Niepotrzebny

Ja pie*dole, bywają takie filmy, że nie sposób je opisać, więc nie wiem o co komu chodzi. Nie wiem na przykład jak można opisać film "Tlen" albo "Nieustające Wakacje", bo w pierwszym duża część rozgrywa się właśnie na poziomie audio wizualnym, a w drugim "facet chodzi po ulicach", to co jest pomiędzy pozostaje kwestią doświadczenia i odbioru. Kino nie jest po to żeby się fajnie opisywało, tylko żeby się je oglądało.

prostelinie

Cicho.

Niepotrzebny

Ah człowieku z Sherwood, ile ty możesz...

prostelinie

A co, masz zlecenie?

ocenił(a) film na 9
napruto

Niektórzy twierdzą że trudno powiedzieć o czym jest film, nie trudno można to zrozumieć i poczuć... Film przedstawia wyspę, pustkowie na której mieszkają główni bohaterowie i tworzą "system" w którym są sługowie ("bramkarz" "właściciel koziołka") jest szeryf jest też księżna najwyższa władza oraz reprezentant kościoła. Film jest przepełniony muzyką electro i tańcem... Ci którzy w Swojej prezencji mają największy "flow" zajmują adekwatnie do tego "flow" społeczne pozycje które też utrzymują umiejętnością toczenia "szczurowatych gier" i... i... Nagle pojawia Się Kasper ma wyjątkowy "flow" umie zaprezentować się w otoczeniu dużo ciekawiej niż tacy "statyści" jak Księżna czy Ksiądz lecz nie umie toczyć "gier" umie być SOBĄ i tym BŁYSZCZY NAJMOCNIEJ! Dlatego też musi zginąć bo zagraża pozycji Księżnej. Wszystkich w tej społeczności łączy hierarchia, system więc wyrok chcąc nie chcąc musi wykonać szeryf... który po wszystkim płacze. Końcowy epilog to NIEBO Ono jest pozbawione już SYSTEMÓW, WŁADCÓW i hierarchii dlatego wszyscy szczęśliwie i wspólnie się bawią ... to tak po skrócie o co chodzi w tym filmie, film to metafora życia tu też mamy do czynienia z tym co naturalne a tym co każe system z tym co prawdziwe, naturalne i piękne a zarazem łatwo zniszczalne dla tych którzy trzymają władzę... Spróbowałem Ci odpowiedzieć mam nadzieje że trochę pomogłem choć film jest olbrzymią rzeką analizy...

ocenił(a) film na 6
0wner2

Zgadzam się.Niesamowity psychodeliczny klimat i świetny soundtrack Vitalica .

carnage_5

Sam sobie odpowiadasz?

ocenił(a) film na 8
0wner2

gdzie mogę zobaczyć ten film?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones