PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=726}

Legionista

Legionnaire
6,5 22 697
ocen
6,5 10 1 22697
Legionista
powrót do forum filmu Legionista

TAKI SOBIE

ocenił(a) film na 5

Moim zdaniem, jeden ze słabszych filmów z Jaśkiem Van Damme. Trochę nudnawy, choć pod koniec się rozkręcił. Choć warsztatowo jeszcze nie najgorszy, to, wg mnie, niepotrzebnie wpleciono tu tyle scen dramatycznych, gdyż takowe nie są mocną stroną Van Damme'a. Nie wiem, jak was, ale mnie dramatyczne sceny z udziałem Van Damme'a nie wzruszają, a raczej rozśmieszają. No i ta końcówka, trochę zrypana: Arabi bez zmrużenia oka mordują wszystkich, a nagle darują życie Jaśkowi, twierdząc, że ten zasłużył na ocalenie, gdyż jest odważny. Bzdura, raczej wszyscy tam byli odważni.
p.s. może też zauważyliście słabość twórców filmu do klasycznego "Lawrence'a z Arabii". Było tu wiele scen, wyraźnie powielonych z arcydzieła Lean'a, np. uratowanie przez Jaśka wycieńczonego Guido wbrew woli dowódców czy zastrzelenie przez Jaśka osaczonego Arabami Luthera, nie mówiąc już o ujęciach w zachodzącym słońcu.

adam05

Jeden z lepszych. Przynajmniej lepszy do gniotów w stylu Replikanta, czy Ryzykantów...

adam05

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones