PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=679950}

Lego Batman. Moc superbohaterów DC

LEGO Batman: The Movie - DC Superheroes Unite
5,9 2 504
oceny
5,9 10 1 2504
3,5 2
oceny krytyków
Lego Batman. Moc superbohaterów DC
powrót do forum filmu Lego Batman. Moc superbohaterów DC

W mojej opinii we wszystkich legusiowych produkcjach zdecydowanie najsłabiej wygląda dubbing. Zupełna amatorszczyzna, jak nałożony w domowych warunkach i wpuszczony na jakiś youtube. Wręcz uniemożliwia oglądanie. Owszem, głosy prawdopodobnie są znane z innych kreskówek, ale techniczna strona podłożenia głosów to istne nieporozumienie. Jeśli już oglądać to wyłącznie w oryginalnym języku. A jednocześnie odnoszę nieodparte wrażenie, że każda kolejna produkcja staje się coraz mniej żartem, a coraz bardziej zwykłą kpiną z postaci. Mam tu na myśli zarówno legusiowy świat Gwiezdnych Wojen, jak i komiksów DC czy Marvela. Coraz bardziej niechętnie czekam w związku z tym na animację 'The Movie', która prawdopodobnie będzie już kompletnym kotłem nieudanych pomysłów i karykaturalnych przeróbek wszelkich możliwych postaci.

plooshack

albowiem żarty są tu jeno znikomym dodatkiem, albowiem główny odbiorca (małe dzieci pławiące się w uniwersum Lego) produkcji nie pragnie mruganie okiem i bierze obraz takim jaki jest (prostą rozrywką z gwiazdami lub innymi ninja) a dubbing z należną mu starannością spłodzony pozwala nadążać dzieciaczkom za akcją.
moja latorośl jest jak najbardziej na tak.

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Ogólnie rzecz biorąc to bajki LEGO są po prostu długimi reklamami klocków do kupienia, a nie bajkami w sensie stricte. Od krótkich reklam animowanych się z resztą wywodzą. Robienie bajek do produktów to bardzo skuteczna strategia marketingowa, a dzieciaki to łatwo łykają. Co jednak nie zmienia faktu, że dubbing brzmi beznadziejnie, ponieważ dla cięcia kosztów nie zwraca się nadmiernej uwagi na jakość. A społeczeństwu w dzisiejszych czasach wystarcza bylejakość, jednak ja się z tym nie godzę.

plooshack

nikt nie twierdzi, że nie są to głównie reklamy (sam nadmieniłem o "małych dzieciach pławiących się w uniwersum Lego" jako docelowym odbiorcy produkcji), mijamy się jednak w kwestii jakości polskiego podkładu - w Star Wars czy Ninjago nie raziło ni mnie ni dziecięcia, co do Batmana przekonamy się dziś wieczór.

ocenił(a) film na 6
harkonen_mgla

Dubbing okej, co rzadko mówię, ale animacja jak najbardziej do obejrzenia. ;) Szczególnie w rodzinnym gronie.

plooshack

obejrzane:
a) fabuła jak to w opowieści o Lidze dla dorosłego infantylna, dla dzieci poprawana
b) dubbing poprawny - oryginał może Ci się bardziej podobać, ale nijak oskarżenia o amatorszczyznę nie potwierdzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones