Film

Let It Be

1970
1 godz. 21 min.
7,6 587
ocen
7,6 10 1 587
1 011
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"109425","linkUrl":"/film/Let+It+Be-1970-109425","alt":"Let It Be","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/25/109425/6986913.2.jpg"}
The Beatles nagrywają materiał na swoją ostatnią płytę. Więcej Mniej
Let It Be zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 1 inną nagrodę
Sprawdź wszystkie nagrody
{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dokument Michaela Lindsaya-Hogga, zawierający materiały z prób i sesji nagraniowych The Beatles, których część złożyła się później na albumy "Abbey Road" i przede wszystkim "Let It Be". Na filmie widać rosnące niesnaski i nieporozumienia między muzykami, które doprowadziły w końcu do rozpadu legendarnej grupy w 1970 roku. Film zawieraDokument Michaela Lindsaya-Hogga, zawierający materiały z prób i sesji nagraniowych The Beatles, których część złożyła się później na albumy "Abbey Road" i przede wszystkim "Let It Be". Na filmie widać rosnące niesnaski i nieporozumienia między muzykami, które doprowadziły w końcu do rozpadu legendarnej grupy w 1970 roku. Film zawiera również nagranie ostatniego, spontanicznego koncertu Beatlesów na dachu firmy Apple w styczniu 1969 r.

studio
Apple Corps
tytuł oryg.
Let It Be
inne tytuły
Początkowo "Let It Be" był kręcony na potrzeby telewizji na taśmie 16 mm. Gdy zdecydowano o jego dystrybucji kinowej, część zdjęć powiększono, by spełniały wymogi taśmy 35 mm. W związku z tym w wielu scenach głos nie jest zsynchronizowany z obrazem, jak np. podczas prób piosenki "I've Got a Feeling", gdy słychać śpiew Johna Lennona i jego rozmowę z Paulem McCartneyem, ale usta muzyka się nie poruszają. Kolejnym skutkiem tego zabiegu jest kompozycja kadru, spowodowana koniecznością obcięcia jego górnej i dolnej krawędzi.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Istniały plany, by kończącą film scenę koncertu nakręcić w rzymskim amfiteatrze w Afryce Północnej. Kolejnym pomysłem był występ na pokładzie płynącego transatlantyku lub też w opuszczonym młynie. Ostatecznie, po protestach ze strony George'a Harrisona, koncert odbył się na dachu londyńskiego studia, gdzie Beatlesi nagrywali piosenki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych