Film

1970 1 godz. 21 min.
7,6 562
oceny
7,6 10 562
958
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"109425","linkUrl":"/film/Let+It+Be-1970-109425","alt":"Let It Be","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/94/25/109425/6986913.2.jpg"}
The Beatles nagrywają materiał na swoją ostatnią płytę. Więcej Mniej
reżyseria
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepszy oryginalny dobór piosenek w roku 1971 Grammy Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa napisana dla filmu kinowego lub na potrzeby specjalnego programu telewizyjnego w roku 1971 dla George Harrison, John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dokument Michaela Lindsaya-Hogga, zawierający materiały z prób i sesji nagraniowych The Beatles, których część złożyła się później na albumy "Abbey Road" i przede wszystkim "Let It Be". Na filmie widać rosnące niesnaski i nieporozumienia między muzykami, które doprowadziły w końcu do rozpadu legendarnej grupy w 1970 roku. Film zawieraDokument Michaela Lindsaya-Hogga, zawierający materiały z prób i sesji nagraniowych The Beatles, których część złożyła się później na albumy "Abbey Road" i przede wszystkim "Let It Be". Na filmie widać rosnące niesnaski i nieporozumienia między muzykami, które doprowadziły w końcu do rozpadu legendarnej grupy w 1970 roku. Film zawiera również nagranie ostatniego, spontanicznego koncertu Beatlesów na dachu firmy Apple w styczniu 1969 r.

studio
Apple Corps
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Let It Be
inne tytuły
Początkowo "Let It Be" był kręcony na potrzeby telewizji na taśmie 16 mm. Gdy zdecydowano o jego dystrybucji kinowej, część zdjęć powiększono, by spełniały wymogi taśmy 35 mm. W związku z tym w wielu scenach głos nie jest zsynchronizowany z obrazem, jak np. podczas prób piosenki "I've Got a Feeling", gdy słychać śpiew Johna Lennona i jego rozmowę z Paulem McCartneyem, ale usta muzyka się nie poruszają. Kolejnym skutkiem tego zabiegu jest kompozycja kadru, spowodowana koniecznością obcięcia jego górnej i dolnej krawędzi.
Zdjęcia do filmu były kręcone w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Istniały plany, by kończącą film scenę koncertu nakręcić w rzymskim amfiteatrze w Afryce Północnej. Kolejnym pomysłem był występ na pokładzie płynącego transatlantyku lub też w opuszczonym młynie. Ostatecznie, po protestach ze strony George'a Harrisona, koncert odbył się na dachu londyńskiego studia, gdzie Beatlesi nagrywali piosenki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych