PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803179}

Lighthouse

The Lighthouse
7,5 64 245
ocen
7,5 10 1 64245
8,1 52
oceny krytyków
Lighthouse
powrót do forum filmu Lighthouse

Jest to moim zdaniem jeden z najbardziej psychodelicznych filmow ktory powstal w roku 2019.Pamietam jak jakis czas temu obejzalem 'WIEDZME' tego samego rezysera i pomimo tego ze ogladalem to na 11 calowym ekranie bylem wprost zachwycony i bardzo zalowalem ze nie widzialem 'WIEDZMY' w kinie.A teraz do brzegu film posiada niesamowity klimat a to co kompozytor zrobil ze sciezka dzwiekowa to jest majstersztyk... Mamy tutaj koronny dowod na to jak genialna sciezka dzwiekowa poteguje klimat. A teraz kilka slow o aktorstwie... Po prostu brak mi slow bo obaj panowie dali z siebie 200%. O tym ze W.Dafoe to aktor wybitny wiedzialem od dawna ale nigdy bym nie uwierzyl ze R.Pattinson potrafi tak genialnie zagrac. Jestem tego pewien ze z takim talentem jaki pokazal tutaj mozemy dostac naprawde najlepszego aktorsko batmana. Jakis czas temu chwalilem i podziwialem J.Phoenixa za swietna role w 'JOKERZE' a teraz mam dylemat bo moim zdaniem Pattinson jak i Phoenix powinni dostac za swoje role globa i oscara ale z tym bedzie ciezko bo zwyciezca moze byc tylko jeden za role 1 planowa. Bede 3mal kciuki by ten film dostal nagrody szczegolnie za aktorstwo... PS.TEN REZYSER UDOWODNIL ZE UWIELBIA POWIESCI LOVECRAFTA I TEN FILM JEST SWOISTYM HOLDEM...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

specjalnie nie czytalem Twojej opinii bo sam chce sobie wyrobic swoja na ten temat, bardzo bym chcial obejzec bo uwielbiam Dafoe i sam film wydaje sie byc bardzo intrygujacy ale cholera mnie bierze bo nigdzie nie jest wyswietlany. Bardzo bylbym wdzieczny za info gdzie ogladales. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

PS: tez uwielbiam powiesci Lovecrafta, widmo nad innsmouth to jest mistrzostwo :D

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Mialem ten zaszczyt obejzec film w kinie MUZA POZNAN i wiem ze graja go tez w kinie PALACOWE POZNAN i co mnie bardzo dziwi ani jednej kopii nie kupily multikina heliosy i cinema city. Film jest tak genialnie zrobiony jesli chodzi o obraz i dzwiek ze spokojnie by mogl byc puszczany w duzych kinach nie tylko mniejszych studyjnych. Z ciekawostki Ci powiem ze bylem w MUZIE na tym filmie o 14:45 i spodziewalem sie garstki osob na sali a na moje oko na 300 osobowej sali moze ciut wiecej bylo ze 200 osob. Bylem w szoku bo myslalem ze na pozniejsza pore po szkole czy pracy ludzie pojda a tu takie zaskoczenie. Jesli odpukac nie bedzie ci dane zobaczyc filmu w kinie w Twoim miescie to zaraz pojawi sie wersja jakas na kompie w napisach to koniecznie go pusc z dobrymi sluchawkami. Nawet nie proboj go ogladac ze zwyklym dzwiekiem z tv czy kompa. Ten film ma tak psychodeliczne dudnienia i dzwieki ze efekt sie poglebia tylko gdy jest dobra jakosc dzwieku. Jesli sie na niego wybierasz to napisz mi gdzie u Ciebie puszczaja. LIGHTHOUSE to jest ten film ktory koniecznie trzeba zobaczyc bedac fanem kina. Moim zdaniem jest to cos jak miks dramatu horroru i thrillera z puszczeniem ogromnego oka dla fanow Lovecrafta i jego czychajacych w czelusciach obledu stworach. Lovecraft we wielu swoich powiesciach opisywal dziwne mackowate stwory z czelusci piekielnych ale tak naprawde byla to metafora obledu i szalenstwa glownych bohaterow. Kto jak nie ludzki umysl stworzyl najbardziej przerazajace kreatury ktore widywalismy na filmach. To ludzka wyobraznia stworzyla pomysly na scenariusze... 3mam kciuki bys zdazyl sie zalapac na jakis seans tego filmu puki jeszcze go graja...

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

No wlasnie, puki jeszcze go graja.. mam nadzieje, ze zdaze. W tygodniu praca, moze w weekend sie uda. Akurat mieszkam w okolicach Opola i tutaj Helios doprowadza mnie do szalu. Nic, zero informacji o tym filmie. Sprawdzalem okolice i najblizsze kina, ktore wyswietlaja Lighthouse, znajduja sie w Brzegu, Katowicach i Wroclawiu. Normalnie wariactwo, bede musial wskoczyc w jakis pociag zeby zobaczyc film haha. Masakra. Ale mysle, ze warto. Ogladanie w domu na kompie sobie odpuszcze ;) takie filmy trzeba ogladdac w kinie, na duzym ekranie i z porzadnym naglosnieniem. Sa filmy, ktore po prostu zapamietuje sie na zawsze. Z roznych powodow. Np. na Sin City 2 rozwalil mnie obraz w 3D, boze jakie to bylo niesamowite zjawisko wizualne. Najlepsze 3D jakie kiedykolwiek widzialem w kinie, snieg padal dookola mnie itp. Pomijam swietna muzyke i ogolnie film, ale ten efekt 3D.. Jakby tylko jakies kino w PL gralo ponownie Sin City w 3D albo np. maraton Sin City to moglbym nawet skoczyc na drugi koniec kraju zeby to jeszcze raz zobaczyc :D Tutaj tez pewnie bedzie cos niesamowitego. No nic, oby sie udalo :) Dzieki wielkie.

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Jak juz rozmawiamy o klimacie kinowym to pamietam kilka lat temu gdy wybralem sie do kina na genialnego BABADOOKA. Psychodeliczny swietny film ktory swoim obrazem i dzwiekiem tak ryl banie ze na bardzo dlugo po seansie pozostal w glowie. Jesli nie widziales BABADOOK to wez go sobie sciagnij ale koniecznie na sluchawkach. Dzwieki skrzypienie podlogi muza i krzyki opetanej kobiety to bylo cos niesamowitego i ogromne oklaski sie naleza aktorowi ktory gra synka glownej bohaterki. Chlopak chyba 6 lat a zagral 3 razy lepiej od wielce zachwalanego gowniarza z filmu POKOJ. Uwielbiam filmy gdzie sciezka dzwiekowa plus obraz ryja banie a jak do tego dolozone jest swietne aktorstwo to wogle jest swietnie. Pisales cos o HELIOS to moim zdaniem dobra siec kin z fajnymi laskami ktore obsluguja ale niestety jest to komercyjny multipleks wrecz chamsko zazarty na kase i prezesi by se dali du...py ogolic by puszczano tam niszowe filmy. Czasem cos puszcza ale bardzo rzadko raczej jest tam komercyjna papka. Jak musze to tam ide ale uwierz mi wole niszowe studyjne kina nie ma tam gowniarzy z gimnazjum co pol filmu gadaja szeleszcza czipsami i prosza sie o luta w morde za przeszkadzanie podczas seansu. Nie jestem osoba specjalnie agresywna ale nie raz az mi sie zaciskaly piesci by takiego cwaniaka gimbusa chwycic za te nazelowane pofarbowane klaki i go sciagnac z fotela i wywalic z sali za przeszkadzanie. Powiedz mi jaki ma sens pojscie do kina na horror z banda debili i tam gdzie klimatyczne straszne sceny oni sie smieja i glupio gadaja? To jaki ma sens kupowanie bilety na film z ktorego kpisz???

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Ale sam wiesz ze zyjemy w czasach gdzie jest mnostwo konfidentow a wielu facetow to zwykle pi...dy i moja interwencja by sie raczej skonczyla tak ze jego koledzy piszczac jak ci...py by zaraz zaczeli robic foty lub nakrecac filmik jak to ktos bez powodu ich kolege za nic wyciagnal z sali a na deser by mnie na psy podpierniczyli. Zyjemy niestety w kraju gdzie coraz wiecej mlodych ludzi jest pozbawiona honoru i mysla ze zyja w swiecie jaki sobie ogladaja na youtube i na fejsiku. Oboje wiemy ze swiat realny jest diametralnie inny ale niestety ktos na maksa uzalezniony od internetu w komorce od ktorej nie umie oderwac wzroku patrzy na wszystko inaczej. No powiedz sam i badz ze mna szczery czy nie byles wsciekly gdy szedles na jakis seans filmowy a debile ci przeszkadzali szeleszczeniem foliami i debilnymi komentarzami w czasie seansu gdy powinna byc cisza?

punisher822_filmweb

Ja dzisiaj byłam na nim w Multikinie.

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

udalo mi sie wreszcie zobaczyc ten film w Wrocku i szczerze mowiac mam mieszane odczucia. Film pod wzgledem wizualnym i dzwiekowym to majstersztyk. Swietna byla to jednolita ciemnosc w pierwszych scenach. Tak jakby ekran i sala zlaly sie w jedno. Aktorstwo tez na najzwyzszym poziomie. Natomiast przedstawiona historia.. bardzo ciezka tematyka. Jest to swojego rodzaju synteza ludzkiego obledu i szalenstwa. Nie wiem, ciezko mi sie do tego odniesc.

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

mam nadzieje, ze Willem dostanie oscara za ta role, . Dodatkowo jeszcze 2 oscary powinien dostac sam film, co najmniej.

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Studium*

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

ujowy filmweb nie pozwala usuwac ani edytowac komentarzy. no nic, jeszcze dodam na koniec, ze chyba bede musial obejzec ten film jeszcze raz. Ale to juz kiedys na lapku ze sluchawkami.

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Ale film sie podobal??? Ty czaisz to ze poje...bana komisja ZLOTYCH GLOBOW dala nominacji dla Pattinsona i Dafoe??? Niezle ich tam wali i obawiam sie ze te genialne role nie zostana docenione i tez nie beda nominowani do Oscara ;-(

ocenił(a) film na 10
punisher822_filmweb

tak, zrobil na mnie duze wrazenie. Caly wczorajszy wieczor i jeszcze pol dnia dzisiaj zastanawialem sie nad kilkoma scenami. Roznymi wyjasnieniami i mozliwosciami, nad tym co naprawde bylo fikcja, a rzeczywistoscia. Dodatkowo troche rozmyslalem nad powiazaniem z Lovecraftem i innymi jego powiesciami/powiesciami bazujacymi na jego dzielach.

Eh z tymi calymi globami i oscarami.. akurat Zlotych Globow nie sledze, nie wiem nawet kto jest nominowany. Tak samo z Oscarami :P wszystkie te nagrody od pewnego czasu sa gowno warte, strasznie upolitycznione to wszystko. Chociaz z drugiej strony cieszylbym sie jakby Willem wreszcie dostal Oscara (taka ironia :D). Wspaniale zagral. Willem to ogolnie swietny aktor i osoba. Uwielbiam sluchac wywiadow z nim. Fajny ma glos. Do tego gosc jest w 100% autentyczny. Jakby to powiedziec po ang: theres nothing fake about him. Czlowiek ktory potrafi sluchac druga osobe, jest uprzejmy, zazwyczaj pogodny i jak o czyms opowiada to czuc, ze jest to jego pasja. Tak samo z aktorstwem. Nie znam filmu w ktorym zle zagral. Powinien dostac co najmniej nominacje. Pattison tez swietnie zagral. Obaj mieli tutaj role swojego zycia.

Szkoda, ze to tak niszowy film. Ale tak to juz niestety jest w tych czasach. Pamietam jak promowano Blade Runnera 2049. Tez genialny film. Ale oczywiscie w jakichs zajawkach musieli pokazywac jedna jedyna scene eksplozji z filmu zeby przyciagnac motloch glodny wybuchow itp. Ogladalem wywiad Willema jak goscil u Conana.. i tam Willem ajnie przedstawil ten film, na co zaraz uslyszal wzmianke o czestych pierdach w filmie.. i wez tu wypromuj takie dziela jak ostatnie filmy z Dafoem. Lighthouse (w paru kinach w kraju), Van gogh: at the eternity's gate (tylko w "kinie konesera" i to po roku czasu od swiatowej premiery)... Malo kto to oglada i niestety chyba jeszcze duuuza czasu minie nim Willem zostanie doceniony przez te zgnile Academy. Ale jemu chyba to nie jest potrzebne do szczescia. :)

ocenił(a) film na 10
FanArtZone

Uwazam ze Oscar i Glob ucieszy kazdego aktora tym bardziej jak jego kariera trwa kilkadziesiat lat. Taka nagroda smakuje najlepiej bo to takie docenienie dokonan aktorskich. Co do czestych pierdow to sam przesadzil w tym wywiadzie bo nie bylo ich duzo a to zabrzmialo tak jakby to byl film glownie o tym. Jak mozna nominowac do Globow te drewno aktorskie Adama 'jedna mina' Drivera??? A jednak to on jest faworytem nie Phoenix z JOKERA nie Pattison z LIGHTHOUSE... Nie rozumiem tych nominacji itd... PS.Jesli chcesz naprawde swietny niszowy film ktory jest kawalem dobrej roboty to koniecznie obejzyj CZLOWIEK SCYZORYK. Genialne kino ogladalem to na 11 calowym ekranie a i tak zrobil wielkie wrazenie. To takie polaczenie dramatu z filmem przygodowym i komedia z czarnym chumorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones