PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40369}

Lilie

Lilies - Les feluettes
7,3 216
ocen
7,3 10 1 216
Lilie
powrót do forum filmu Lilie

Historia miłości, tragicznej, niespełnionej, opowiedziana w całkowicie inny, niezwykły nowatorski sposób.
Film zachwyca swoją oryginalnością i pomysłem. Opowiada o miłości dwóch młodych chłopców. Jeden jest piękny i pociąga do szaleństwa kobiety i mężczyzn. Drugi jest synem podupadłej finansowo, porzuconej przez męża baronowej z problemami psychicznym. W akcje wkracza piękna, bogata Francuzka która uwodzi urodziwego młodzieńca. Ulega jej, ponieważ przez jeden ze swoich pocałunków został wychłostany i wie że związek z drugim mężczyzną jest nie akceptowany, wręcz niemożliwy.
Akcja filmu rozwija się powoli, mamy cztery osoby wokół których toczy się wątek. Parę zakochanych w sobie przyjaciół, kolegę który jest do szaleństwa zakochany w tym pięknym, i jest także chorobliwie zazdrosny, oraz kobietę która przyjechała z Francji. Historia opowiedziana jest za pomocą sztuki teatralnej wystawianej przez więźniów. Jest to spowiedź jednego ze skazańców. Film jest zbudowany na podstawie reknspekcji. Spowiednikiem jest biskup, który jest winny pewnej śmierci, a spowiadającym się jest osoba która została skazana za niepopełnione przestępstwo. Skazaniec żył z wyrokiem za zabicie swojego przyjaciela w kłótni (a raczej ukochanego), ale aby zobaczyć jaka była cała prawda miłości i zabójstwa , jakie pobudki, i kogo kierowały, to trzeba po prostu zobaczyć film…

ocenił(a) film na 8
kinia_malwa

Zgadzam się. Film widziałam kilka lat temu, ale naprawdę zasługuje na uwagę

ocenił(a) film na 10
athaiya_matsumoto

Film cudowny. Fabuła niesamowita.
Aktorstwo na wysokim poziomie, główny aktor (oczywiście młody!)mega przystojny.
Zreszta tak jak oceniłam, istne ARCYDZIEŁO!!!!
polecam i pozdrawiam ;*

użytkownik usunięty
kinia_malwa

Popieram. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones