PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=196929}
6,5 46 928
ocen
6,5 10 1 46928
6,3 23
oceny krytyków
Lincoln
powrót do forum filmu Lincoln

"Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem wprowadzenia w jakikolwiek sposób ani społecznej, ani politycznej równości białej i czarnej rasy - nie jestem ani nigdy nie byłem zwolennikiem czynienia z Murzynów wyborców ani sędziów, ani też uprawniania ich do sprawowania urzędów czy poślubiania białych. I dodam jeszcze, że istnieje psychiczna różnica pomiędzy białą, a czarną rasą, która - jak wierzę - nigdy nie pozwoli tym dwóm rasom żyć razem na zasadach społecznej i politycznej równości. I przez to, że nie potrafią żyć w ten sposób, dopóki pozostają razem, zawsze ktoś musi być wyżej, a ktoś niżej, a ja, tak jak każdy inny człowiek, jestem zwolennikiem przypisywania wyższej pozycji białej rasie."

Abraham Lincoln 1861

użytkownik usunięty
beniaminGT

Ja znalazłam informację, że to była debata ze Stephanem Douglasem w 1858.

ocenił(a) film na 2

W takim razie dziękuję za poprawienie.

ocenił(a) film na 3
beniaminGT

W każdym razie marna propaganda Szpilberga. To jemu wychodzi najlepiej.

ocenił(a) film na 2
Banana_Power

Propaganda całkiem niezła. Tęgie kłamstwa w zupełnie przyjemnym opakowaniu. Ale cóż, propaganda też się rozwija. Surowe wzorce III Rzeszy i Sovietów to na dziś za mało.

Banana_Power

Sorry, ale w jakich filmach Spielberga Ty widzisz propagandę? ;p Nie licząc Lincolna, ale tu się nie wypowiem, bo akurat tego nie oglądałem

ocenił(a) film na 5
666green666

A E.T. to pies?

666green666

Ogólnie w Hollywood ingeruje amerykańska polityka.

beniaminGT

Na tamte czasy nie mógł powiedzieć inaczej, choćby inaczej myślał. Nie, nie zakładam, że myślał inaczej, ale tak naprawdę co myślał wie tylko on sam.

Edna_fw

Dlaczego Twoim zdaniem nie mógł powiedzieć inaczej?

Marszczoch

Bo gdyby okazał się bardziej liberalny skończyłby jak Juliusz Cezar. Zresztą i tak tak źle skończył. Do reform musi być gotowe społeczeństwo. Wtedy nie było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones