film

Linia ryzyka

Redline
2007

1h 35m
5,7 3,6 tys. ocen
5,7 10 1 3621
Natasha, początkująca wokalistka - a prywatnie utalentowany kierowca, zostaje skuszona możliwością szybkiego zarobku i wciągnięta w niebezpieczny świat nielegalnych, ulicznych wyścigów, które organizowane są przez bogatych fanatyków najszybszych i najdroższych aut sportowych. Zobacz pełny opis
Akcja
Linia ryzyka zobacz zwiastun

reżyseria Andy Cheng

scenariusz Robert Foreman

produkcja USA

premiera

Listy powiązane z filmem (1) Odkryj inspiracje na kolejny seans

premiera 13 kwietnia 2007 (Światowa)

boxoffice $8 267 379 na świecie $6 881 022 w USA $1 386 357 poza USA

budżet $26 000 000

na podstawie Daniel Sadek (materiały do scenariusza, historia)

studio Chicago Pictures / Martini Films

tytuł oryg. Redline

inne tytuły więcej

Film kręcono w Las Vegas (Nevada, USA), oraz w Los Angeles i Santa Clarita (Kalifornia, USA).
Eddie Griffin podczas prób do filmu rozbił Ferrari Enzo warte 1,5 miliona dolarów.
Film sfinansował i wprowadził do dystrybucji Daniel Sadek z Chicago (Illinois, USA), amerykański potentat handlu nieruchomościami i wielki fan samochodów.
TOP filmy z roku...
  • 2026
  • 2025
  • 2024
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • Zobacz wszystkie lata
Filmy dostępne na...
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

W tym filmie jakoś brakowało mi Vipera i Veyrona. Montaż zdjęć też słaby.Jak na kino akcji o samochodach to miałem wrażenie,że go kręcono na początku lat 90. Ogólnie mocno średni.

ocenił(a) film na 7

Mi sie troche podobal i super fury.

Może za dużo wymagam, w końcu to ewidentnie film niższej klasy, ale jako automaniak strasznie się zawiodłem.
Samochody (których dobór jest nawet niezły) nienaturalnie wirujące w powietrzu, drętwy humor i ta 'głęboka sentencja' zaraz przed napisami końcowymi.
Ale najgorsze, czego nigdy nie lubiłem w filmach to efekt...

więcej

ocenił(a) film na 5

Piękne fury? Są. Zawrotna prędkość? Również. Wybuchy? Także. Ładne dziewczyny? A jakże. Niby wydaje się, że wszystko jest na miejscu tak jak powinno być, no ale jednak coś nie wyszło, jak na przykład mało intrygująca, a wręcz nudna historia.

wzgledu na kevina levrone bo interesuje sie bb, nie spodziewalem sie ze chociaz raz otworzy jape. film sam w sobie kretynski i nic nie wnoszacy do mojego żywota. 2/10