1 godz. 35 min.
6,1 237
ocen
6,1 10 237
254
chce zobaczyć
{"type":"film","id":40450,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Lisa+e+il+diavolo-1973-40450/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lisa e il diavolo
 • mim1312 ocenił(a) ten film na: 9

  Zastanawiam się czemu na filmwebie figuruje tylko jedna wersja tego filmu?
  Czemu admini nie dodadzą oryginalnej wersji Bavy "Lisa i Diabeł"? Jak to później ocenić?
  Choćby ze względów profesjonalnych powinni, skoro można tu znaleźć filmy fanowskie, lub chociażby "Superman 2: Richard Donner's Cut".

 • mim1312 no i pięć wersji Łowcy Androidów :)
  oczywiście że nie...
  ponieważ film jest tylko jeden, natomiast różni "go wersja" na dany kraj, nic to nie ma wspólnego z przywołanym przez ciebie Superman 2: Richard Donner's Cut".
  film jest jeden natomiast ze względu na różnorodność zasad danego kraju co cenzury jest montowany i /zazwyczaj/ z wyciętymi scenami, jak już wspomniałem przez cenzurę, choć cenzorzy robić tego nie musieli bo po prostu reżyser z gościem od scenariusza od razu przygotowali "wersję" na np. USA - ale nadal jest to ten sam film innymi słowy premiera tego filmu aczkolwiek trochę różniąca się była w tym samym czasie wszędzie i jest to produkt "wyjściowy" choć lekko trochę mocniej różniący się
  innymi słowy, dziś mamy premierę nowego merca, jest on w kolorze czerwonym a za dwa tygodnie wypuszczamy mercedesa w kolorze srebrnym lecz to nie będzie już premiera bo premiera była dwa tygodnie temu.

  natomiast:
  Superman 2: Richard Donner's Cut".
  to zupełnie, ale to zupełnie inna sprawa... ale chyba nie muszę dalej tłumaczyć, bo znasz tą historię...

 • Blatta ocenił(a) ten film na: 8

  michael_69 No... nie. [Uwaga, spoiler!] Akurat w przypadku tej produkcji mamy 1) opowieść o turystce, która gubi się w niewielkim miasteczku, trafia do nawiedzonego domu, po czym odkrywa, że nie może uciec od nawiedzających ją demonów przeszłości (czy jakkolwiek ktoś sobie interpretuje końcówkę filmu), oraz 2) historię turystki, która zostaje opętana przez diabła, a przypadkowo poznany ksiądz musi udać się do opuszczonego domu, by przegonić dręczącego ją demona. To dwa różne filmy, z których jeden po prostu wykorzystuje zdjęcia z drugiego. I bardzo chciałabym mieć możliwość ocenienia ich obu.

 • mim1312 Wersja Alfredo Leone jest już w bazie
  https://www.filmweb.pl/film/Dom+egzorcyzmów-1975-8682...