PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302429}

Listy z Iwo Jimy

Letters from Iwo Jima
7,6 35 884
oceny
7,6 10 1 35884
6,8 12
ocen krytyków
Listy z Iwo Jimy
powrót do forum filmu Listy z Iwo Jimy

Oceniam na 5/10 i to tylko za drugą część filmu, bo pierwsze 40 minut było tragicznie nudne i kompletnie nic się nie działo. W drugiej części było kilka ciekawych i poruszających scen, jednak widziałam niejeden o wiele lepiej zrobiony film wojenny, bardziej trzymający w napięciu, wywołujący w widzu więcej uczuć. Ten jakoś mnie nie przekonuje.

ocenił(a) film na 8
chica guapa

Szkoda czytać takie opinie :( może jednak drugie obejrzenie trochę by zmieniło Twoje odczucia, bo najwyraźniej nei zanotowałaś, jak ważne było pierwsze 40 minut. Bez tego w prowadzenia do psychiki nie tylko poszczególnych postaci, ale także samej mentalności narodu japońskiego te kilka ciekawych i poruszających scen straciłoby znacznie na "ciekawości i poruszalności", że tak powiem. To jest film, który nie tylko ma pokazać wzruszające zakończenie, ale także przykry poninekąd początek tej (prawdziwej) przecież historii. Nie można nakręcić filmu na faktach, nie ukazując tych faktów, a życie żołnierzy na Iwo Jimie jest tutaj bardzo ważne. Zachęcam do drugiego podejścia i zagłebienia się w psychikę żołnierzy ;)

ocenił(a) film na 3
gm95

Wprowadzić w temat też można ciekawiej. Podpisuję się, że wiało tutaj masakrycznie nudą.

ocenił(a) film na 5
amfre

Popieram. U mnie 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones