PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569908}
6,6 111 476
ocen
6,6 10 1 111476
6,0 25
ocen krytyków
Looper Pętla czasu
powrót do forum filmu Looper - Pętla czasu

Szukam książek o tematyce pętli czasowej, cofania się w czasie itp. Z tych co czytałam (i gorąco
polecam) przychodzi mi do głowy "Dallas '63" S.Kinga. Ktoś ma jeszcze jakieś godne uwagi pozycje?

ocenił(a) film na 6
jk121

Zarówno "Wehikuł czasu" Wellsa, jak i "Powrót z gwiazd" Lema są raczej o podróży do przyszłości i skupiają się na opisaniu tamtejszych społeczeństw, ale zwłaszcza tę drugą pozycję mogę Ci polecić. Z całą stanowczością za to mogę zarekomendować pozycję popularnonaukową "Rzeka czasu: Czarne dziury, białe dziury i podróże w czasie", w której Nowikow z naukowego punktu widzenia rozważa możliwości podróży do przyszłości i do przeszłości (wyjaśnia, dlaczego obie są teoretycznie możliwe), a przy tym zajmuje się paradoksami, jak np. "co by było, gdybym zabił mojego dziadka, kiedy ten był mały, skoro dziadek nie spłodziłby ojca, więc nie byłoby mnie, więc nie miałby kto zabić dziadka".

ocenił(a) film na 7
LunaExoriens

Dziękuję :) O Lemie już mi kiedyś kolega opowiadał i jest on an mojej liście, a Nawikowa muszę zatem koniecznie poszukać w bibliotece naukowej. Czytałam o nim kiedyś artykuł w Focusie i strasznie mnie ten temat zainteresował

jk121

"Powrót z gwiazd" nie ma nic wspólnego z podróżami w czasie, to bardzo dobra książka, ale o tym, jak odnaleźć się w przyszłości, w której wyeliminowano agresję.

ocenił(a) film na 8
jk121

Polecam książkę "Stanie się czas" Poul'a Anderson'a. Jej największym plusem chyba jest fakt, że została napisana w latach 70 i do bardzo ubarwia fabułę.

jk121

Mi się dobrze czytało: "Operacja: Dzień Wskrzeszenia" Pilipiuka.

ocenił(a) film na 6
karcow

Polecam również!

ocenił(a) film na 4
jk121

Najpierw klasyka, czyli "Wy wszyscy zmartwychwstali" Heinleina.
A jeśli chodzi o inteligentny film, to "Primer".

ocenił(a) film na 7
aklekot

Oglądałam "Primer", czytałam Heinleina :) Film na podstawie opowiadania też widziałam- to mnie w sumie do przeczytania opowiadania skłoniło

ocenił(a) film na 6
jk121

Ubik (Dick), opowiadania Ciągłość parków (Cortazar) i Anioł przemocy (Wiśniewski-Snerg) :)

ocenił(a) film na 7
Lilia_K

Dzięki. Nie znam. Będę szukać :)

ocenił(a) film na 6
Lilia_K

Ubik to chyba raczej o "półżyciu". :)

jk121

Wprawdzie czytalam juz z 15 albo i wiecej lat temu ale wtedy mi sie calkiem podobalo mimo ze nie lubie ksiazek science fiction... Grom Koontza... Prosze sprawdzic:)

ocenił(a) film na 7
tatitta

ooo ciekawe, faktycznie Grom, czytałem to chyba z 15 lat temu? I wtedy bardzo, ale to bardzo mi się podobał.

jk121

Może nie do końca podróż w czasie ale o tematyce wpływania na przyszłe wydarzenia: Issac Asimov "Koniec wieczności"

ocenił(a) film na 7
jk121

oczywiście - pozycja obowiązkowa - 12 małp.
Inne filmy które mi przychodzą na myśl:
Efekt motyla, Na skraju jutra
no i jeśli mowa o podróżach w czasie to dwie nieśmiertelne serie :)))
1) Powrót do przeszłości
2) Terminator

ocenił(a) film na 7
olo_king

oj przepraszam dopiero doczytałem że chodzi o książki...
Poszukaj opowiadania: Autobahn nach Poznań

jk121

M. Crichton "Linia czasu" oraz "Kula" (bardzo dobre sf).
A z filmów polecam "Piąty wymiar". Mało znany film i dość nisko oceniany, ale jak dla mnie to perełka. Wspaniale ukazana pętla czasowa.

ocenił(a) film na 7
Encrier

tak, widziałam :) tam zresztą jest cały wątek o filmach http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%85ty+wymiar-2009-476220/discussion/Podobne+obra zy.,1403631

ocenił(a) film na 3
jk121

Pozycje, które mi najbardziej się spodobały:
1) Opowiadanie "Wszyscy wy zmartwychwstali..." Robert A. Heinlein
Zostało zekranizowane w filmie z 2014r. pod tytułem "Przeznaczenie" (Predestination)
2) Cykl "Eon" Greg Bear
3) "Ostatni dzień stworzenia" Wolfgang Jeschke
4) "Grom" Dean R. Koontz
5) Cykl "Star Carrier" Ian Douglas (podróże w czasie nie są tu motywem przewodnim, ale mają bardzo istotne znaczenie dla fabuły)
6) Książka popularnonaukowa "Jak zbudować wehikuł czasu" Brian Clegg
7) Wydanie specjalne Świata Nauki nr 1/2012 "Czym jest czas" www.swiatnauki.pl/19,186.html
8) A np. na tej stronie możesz sobie poczytać o jedynym znanym samozwańczym podróżniku w czasie Johnie Titorze
davidicke.pl/forum/opowiesc-o-podrozniku-w-czasie-johnie-titorze-t7699.html?hili t=John%20Titor#p101629

Polecam w googla wpisać "powieści o podróżach w czasie" lub też "opowiadania o podróżach w czasie". Trochę tego już było i nie sposób spamiętać tych wszystkich tytułów.

Kiedyś też czytałem fajne opowiadanie którego tytułu nie pamiętam, więc jak ktoś zna, to będę wdzięczny za przypomnienie. W tym opowiadaniu po raz pierwszy pojawił się motyw efektu motyla. Naukowcy testując wehikuł czasu cofają się do okresu narodzin życia na ziemi. Istotną częścią opowiadania było jakieś wahadło. Uwaga teraz mega spoiler: skutkiem jest zakłócenie przebiegu ewolucji na naszej planecie>

jk121

Lem, ale nie "Powrót z gwiazd" tylko "Dzienniki gwiazdowe".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones