PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1019}

Lot nad kukułczym gniazdem

One Flew Over the Cuckoo's Nest
8,5 407 502
oceny
8,5 10 1 407502
8,7 50
ocen krytyków
Lot nad kukułczym gniazdem
powrót do forum filmu Lot nad kukułczym gniazdem

Nie rozumiem, filmweb wskazał że ten film jest w 92% w moim guście. Nie wiem jakim cudem. Mnie on wcale nie porwał, a 5 dałem tylko dlatego, że w końcu ktoś napisał iż film na nawiązywać do systemu komunistycznego itp. Wtedy rzeczywiście ma jakiś sens

ocenił(a) film na 8
sitrej

Nie tylko do systemu komunistycznego, ale nawiązuje także do takich sytuacji jak jednostka vs społeczeństwo, anarchia vs porządek, czynność vs bierność i wiele więcej. Wieloznaczne przesłanie i znakomita konstrukcja tragedii z komedią sprawiają, że to wyżyny światowej kinematografii.

ocenił(a) film na 5
Verterain

cooo?? nie widzę tam żadnych "wyżyn"

ocenił(a) film na 8
sitrej

Ehh... Patrząc na Twoje oceny chyba nie dojdziemy do porozumienia.

ocenił(a) film na 5
Verterain

Mechaniczna pomarańcza rzeczywiście, fajnie się oglądało, ale tutaj nie wiadomo o co tak właściwie chodzi.

ocenił(a) film na 8
sitrej

Po pierwsze ten film to perfekcyjne wyważenie tragedii z komedią, co tworzy dramat idealny. Jeśli to Cię do końca nie zadowala, to tak jak wspomniałem, Lot jest filmem niezwykle szerokim i wieloznacznym. Sytuacja z tego filmu doskonale pokazuje jak człowiek marnie kończy, kiedy sprzeciwi się funkcjonującemu systemowi. Spójrz także do ilu "pojedynków" można porównać sytuację z filmu, już pisałem wyżej, ale powtórzę: anarchia vs porządek, jednostka vs społeczeństwo, szaleństwo vs opanowanie, czynność vs bierność i ten najważniejszy, totalitaryzm vs demokracja. To, że nie zrozumiałeś tego wybitnego dzieła nie jest dobrym argumentem, aby wystawić mu tak krzywdzącą ocenę. Obejrzyj ponownie i weź pod uwagę moją wypowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones