PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857724}

Luca

7,3 27 814
ocen
7,3 10 1 27814
7,0 24
oceny krytyków
Luca
powrót do forum filmu Luca

Czy tradycyjnie przed właściwym seansem kinowym będzie puszczany jakiś pixarowy shorcik?

lew890

tak jest zawsze

lew890

Nie. Nie powstał żaden do tego filmu (informację podał na swoim Twitterze Enrico Casarosa jakiś czas temu)

ocenił(a) film na 7
fanowaty

Co jest dziwne, bo przecież Disney+ wypuścił niedawno "22 vs. Earth" czy "Us Again", a w Polsce, póki oficjalnie nie ma tej platformy, można byłoby pokazywać te krótkometrażówki właśnie przy takich okazjach, tym bardziej, że widzowie Pixara są przyzwyczajeni już do takiej praktyki.

lew890

Tyle, że to w taki sposób nie działa. Żaden kraj nie może sobie ot tak postanowić, że pokaże coś, czego nie zaplanował producent. "22 vs. Earth" jest krótkometrażówką oryginalną dla Disney+, która powstała jako dodatek do Soul (w czasach przed powstaniem Disney+ byłaby po prostu dołączona do DVD/Blu-ray tego filmu, tak to też się zapewne stanie, kiedy film wyjdzie na nośnikach fizycznych). "Us Again" jest z kolei animacją Disneya - nie Pixara. I ta krótkometrażówka była (i chyba jest, o ile mi wiadomo) puszczana na świecie przed filmem Raya and the Last Dragon. Skoro Pixar nie ma nowej, oryginalnej krótkometrażówki, która byłaby przygotowana specjalnie dla "Luci" - dlatego żadna nie będzie pokazana. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy film Pixara nie ma żadnej krótkometrażówki przed seansem - takie wypadki już się zdarzały. Rzadko, ale jednak. Więc argument o "przyzwyczajeniu" do praktyki jest dosyć względny.

ocenił(a) film na 7
fanowaty

Doprecyzuję, że dziwne dla mnie jest właśnie to, że producenci nie zaplanowali takich pokazów, choć mieliby z czego wybierać. W wielu krajach przed Soul puszczane było Burrow, także zresztą w Polsce. Burrow z kolei jest jedną z ośmiu animacji powstałą w ramach programu niezależnych animacji SparkShorts (by dać szansę na wykazanie się tym mniej znanym animatorom studia). Skoro więc nie było problemu, aby taki film pokazywać, to podejrzewam, że mogłoby się udać z innymi shortami z tej serii, ot choćby Float czy bardzo wzruszającym Smash and Grab. No ale nic, trudno, już tego nie zmienimy.

lew890

Dobrze wiem, czym jest seria SparkShorts - ale znowu - Pixar nie działa metodą "odgrzewania kotletów". Burrow od początku miało być pokazywane z Soul - dlatego, żeby premiera krótkometrażówki miała miejsce w grudniu i mogła się zakwalifikować do sezonu nagród. Myślę, że z pewnością - gdyby jakiś nowy SparkShort był gotowy w tym miesiącu, poszedłby razem z Lucą. Pokazywanie starszych epizodów nie wchodzi jednak w grę, bo mija się z jakimkolwiek celem/założeniem studia, któremu głównie chodzi o promocję (czy to nowych twórców, czy samego studia, czy w końcu pełnometrażowego - "właściwego" filmu, przed którym krótkometrażówkę się wyświetla). / Innymi słowy, to nie działa na zasadzie, że producenci wybierają sobie jakiś short z katalogu i puszczają przed filmem. Od początku się dopasowuje jakiś short do pełnego metrażu i już na etapie produkcji wiadome jest, że pójdą w pakiecie.

fanowaty

I czasem oba się w pewien sposób łącza ze sobą, jak np. wyświetlane przed Ratatujem "Lifted", w ktorym ludzki bohater był łudząco podobny do Linguiniego:)

ocenił(a) film na 6
fanowaty

Na szczęście, bo Burrow przed Soul był totalnie niestrawny (przede wszystkim plastycznie)

ocenił(a) film na 7
kaymann

Przecież to była słodziutka animacja. Może trochę naiwna, ale co z tego

ocenił(a) film na 6
czarna_maggie

Nic nie poradzę, ale jak widzę takie rysunki to mnie odrzuca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones