film

Ludzka stonoga

The Human Centipede (First Sequence)
2009
1 godz. 30 min.
3,6 51 453
oceny
3,6 10 1 51453
2,7 6
ocen krytyków
Niemiecki chirurg porywa trzy osoby i łączy je ze sobą w taki sposób, by utworzyły jeden układ pokarmowy. więcej mniej
Ludzka stonoga zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Dwie amerykańskie dziewczyny podróżują po Europie. W Niemczech psuje im się samochód. Szukając pomocy trafiają na wolno stojący dom. Następnego ranka budzą się w piwnicy, w której znajduje się również pewien Japończyk. Okazuje się, że uwięził ich stary niemiecki chirurg, który specjalizował się kiedyś w rozdzielaniu bliźniąt syjamskich. Postanawia on, jako pierwszy na świecie, połączyć ze sobą troje ludzi tak, aby stworzyli jeden układ pokarmowy.

studio
Six Entertainment
tytuł oryg.
The Human Centipede (First Sequence)
inne tytuły
The Human Centipede (tytuł skrócony) USA
więcej
W momencie gdy Lindsay ucieka schodami z rozciętą ręką, krew pojawia się na ścianie zanim ta jeszcze złapie za jej róg.
Zawsze, gdy Dr Heiter wchodzi do pokoju, gdzie leżą jego pacjenci, można usłyszeć odgłos respiratora, mimo tego, że żadna z tych osób nie jest do niego podłączona.
Podczas sceny, w której ludzka stonoga jest na podwórzu i jest zmuszana przez Dr Heitera do przyniesienia mu gazety, można zobaczyć, jak Lindsay rozciąga swoje nogi, mimo tego, że miała wycięte ścięgna w kolanach, aby jej to uniemożliwić.
Istnieją filmy, które już samym swym punktem wyjścia potrafią wprawić widza w konsternację czy wręcz stan obrzydzenia. Trzeba przyznać, że Tom Six pomysł na fabułę miał. I to pomysł dość osobliwy. Główne założenie i atrakcja kryją się już w samym tytule omawianego dzieła:  a co gdyby tak zmajstrować coś na kształt... ludzkiej stonogi? Było rzeczą... więcej
Gdzieś w Niemczech, w śródleśnej willi, troje ludzi połączyła niezwykła więź. Przyjaźń? Kochanie? A może po prostu szalony konował, mentalny spadkobierca Mengelego, zszył ich odbyty z ustami, tworząc coś na kształt ludzkiej stonogi? Niestety (a może stety, filmwebowe zboczuszki?) właściwą odpowiedzią jest opcja trzecia. W czyjej głowie i jak... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych