Brother Bear

1 godz. 25 min.
7,5 109 835
ocen
7,5 10 109835
4 513
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"type":"film","id":99403,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Brother+Bear-2003-99403/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Mój brat niedźwiedź
  • TheLejdis ocenił(a) ten film na: 10

Bajka piękna w której tak naprawdę nie ma czarnego charakteru. Kenai nie jest z pewnością złym
    bohaterem jedynie zagubionym.Stracił brata i jest przekonany o winie niedźwiedzia i tak zaczyna
    się jego przygoda. Piękne bajka wzrusza poucza i nawet rozśmiesza(łosie wymiatają)
    Mam pytanie do tych którym bajka się nie podobała. Co was zraziło? Co było nie tak? Bo jak dla
    mnie to arcydzieło!

• jusi_z ocenił(a) ten film na: 8

TheLejdis Ja bardzo ciepło ją odebrałam, zresztą jak każdą wytwórni Walt Disney :) Nie mam żadnych negatywnych uwag :)

• Franciszek_Jablonski ocenił(a) ten film na: 10

jusi_z Ja też.

• TheLejdis Mój brat niedzwiedź to moja ulubiona bajka odkąd pamiętam jest piękna i dużo uczy :-)

• KJ1237 W porównaniu do Króla Lwa piosenki są słabsze (choć też dobre), ale fabuła zdecydowanie lepsza. I to, że nie było czarnego charakteru, to bardzo duży plus, bo ze świecą szukać drugiej takiej bajki.

• doris1997 ocenił(a) ten film na: 8

kamiledi15 Akurat piosenki mnie urzekły, Collins ma bardzo ciepły i przyjemny głos. Zdecydowanie wolę soundtrack z Mojego Brata... niż ten z Króla Lwa. Ale oczywiście gusta są różne. Swoją drogą jedna z ulubionych animacji mojego dzieciństwa.

• AdamBayern01 ocenił(a) ten film na: 9

doris1997 Piosenki właśnie też mi bardziej przypadły go gustu w tej bajce, więc nie jesteś jedyna :)

AdamBayern01 Mnie też bardziej się podobają.

KJ1237 To też moja ulubiona bajka. A piosenki są świetne.

• TheLejdis Pewnie to, że o ile pierwsze 20 minut filmu jest naprawdę świetne, chwytające za serce i poruszające, i zdaje się zapowiadać wielki epicki film typu "Król Lew" czy filmy Miyazaki'ego, o tyle dalszy ciąg to głównie nudne dialogi tych dwóch pseudośmiesznych łosi i rozmowy człowieka-niedźwiedzia z misiem. Zupełnie jakby po wyprodukowaniu 20 minut filmu ktoś nagle oderwał twórców od produkcji i wyrzucił ich, po czym sam zaczął tworzyć dalszy ciąg.
    Początek filmu jest super, dalszy ciąg - nuda. Nie ma wielkich zwrotów akcji ani ciekawych przygód. Epicki film zamienia się w film drogi.

I końcowa decyzja Kenai'a, żeby pozostać niedźwiedziem, była bez sensu. Żeby zgodzić się na zmianę gatunku, trzeba być naprawdę nienormalnym. Każdy człowiek chciałby pozostać człowiekiem i nie chciałby być niedźwiedziem. I argumenty, że to poświęcenie itd., są naprawdę nietrafione, bo Kenai mógł opiekować się Kodą również będąc człowiekiem.

Co do braku czarnego charakteru, to już wcześniej Disney robił takie filmy - vide "Bambi", "Zakochany kundel", "Przygody Kubusia Puchatka", "Lis i pies".