film

Młody Sherlock Holmes

Sherlock, Jr.
1924
44 min.
7,8 2 534
oceny
7,8 10 1 2534
8,8 9
ocen krytyków
Operator filmowy rywalizuje o względy dziewczyny. Gdy konkurent wrabia go w kradzież zegarka kieszonkowego, postanawia zostać detektywem. więcej mniej
Młody Sherlock Holmes zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tamDwaj mężczyźni rywalizują o względy dziewczyny (Kathryn McGuire). Czarny charakter (Ward Crane) kradnie jej ojcu zegarek, a o ten występek oskarżony zostaje operator projektora (Buster Keaton). Zhańbiony bohater wraca do swojego zajęcia w kinie. Obsługując urządzenie, zapada w sen, w którym jego życie staje się filmem. Przenosi tam wszystkich swoich znajomych, a sam staję się Sherlockiem Holmesem Jr. poszukującym skradzionych pereł.

na podstawie
Clyde Bruckman (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Buster Keaton Productions
tytuł oryg.
Sherlock, Jr.
inne tytuły
Buster Keaton zastąpił Forda Westa, który grał Gillette, asystenta Sherlock Jr. w scenie, gdy West prowadzi motocykl z Keatonem siedzącym na kierownicy i spada do rowu z kałużą.
Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Znalazł się na liście stu najlepszych filmów w historii kina, zorganizowanej przez magazyn Time w 2005 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych