film

Młodzi gniewni

Dangerous Minds
1995
1h 39m
7,5 165 049
ocen
7,5 10 1 165049
6,3 15
ocen krytyków
Była oficer marines zatrudnia się jako nauczycielka w jednej ze szkół Los Angeles. Jej niekonwencjonalne metody zmieniają życie wyjątkowo trudnych uczniów. Zobacz pełny opis
Młodzi gniewni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film oparty na faktach. Za podstawę scenariusza posłużyła książka głównej bohaterki filmu. Louann Johnson, była oficer marines, postanawia objąć posadę w jednej ze szkół w Los Angeles. Zostaje przydzielona do nauczania wyjątkowo trudnej klasy - pełnej czarnej młodzieży, która początkowo traktuje ją jak wroga, aby w końcu zwierzać się jejFilm oparty na faktach. Za podstawę scenariusza posłużyła książka głównej bohaterki filmu. Louann Johnson, była oficer marines, postanawia objąć posadę w jednej ze szkół w Los Angeles. Zostaje przydzielona do nauczania wyjątkowo trudnej klasy - pełnej czarnej młodzieży, która początkowo traktuje ją jak wroga, aby w końcu zwierzać się jej ze swoich najgłębszych sekretów i pragnień. Nauczycielka pomaga im odnaleźć się w trudnej, amerykańskiej rzeczywistości, która wciąga tę młodzież w wir walki o prawo do normalnego życia i spełnienia tego, o czym skrycie marzy każdy z nich.

boxoffice
$179 519 401 na świecie
$84 919 401 w USA
$94 600 000 poza USA
na podstawie
LouAnne Johnson (powieść)
dystrybucja
Imperial
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films / Hollywood Pictures / Via Rosa Productions
tytuł oryg.
Dangerous Minds
inne tytuły
My Posse Don't Do Homework (tytuł roboczy) USA
więcej
Kiedy Raul zostaje odciągnięty przez policjanta podczas walki z Emilio widać, że jego kucyk włosów jest zniszczony. W kolejnym ujęciu kucyk jest w nienaruszonym stanie.
Zdjęcia do filmu realizowano w Burlingame, Pasadenie, San Mateo i Santa Cruz (Kalifornia, USA).
Oryginalny tytuł filmu brzmiał "My Posse Don't Do Homework" - taki sam tytuł miała książka, na podstawie której ta prawdziwa historia została nakręcona.
John N. Smith spróbował stworzyć film, w którym mógłby ukazać trapiący już od wielu lat ludzi problem. Za pierwszy krok do stworzenia obrazu posłużyła mu powieść LouAnne Johnson pt. "My Posse Don't Do Homework" (Mój oddział nie odrabia pracy domowej), którą Ronald Bass wykorzystał jako materiał na scenariusz. Dodatkowo rozgłos produkcji przyniosła... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tyle, że "Młodzi gniewni" byli wcześniej. Ogólnie film nieco przewidywalny, ale pomimo tego bardzo dobry i bardzo dobra Michelle Pfeiffer, która wygląda tutaj przepięknie. Moim zdaniem film powinno się pokazywać tak nauczycielom na początku kariery, jak i dorastającym uczniom.

Chyba nigdy nie wyglądała tak pięknie,jak w tym filmie....A sam film nic sie nie zestarzał. Wciąż wzrusza i porusza. Nie wiem,może przemawia przeze mnie wyłącznie olbrzymi sentyment do tego filmu (i tamtego czasu),ale nadal ogląda mi sue świetnie,mimo wielu uproszczen,nie czuje,ze oglądam jakąś bajeczkę. Zasługa w...

Cytat

ocenił(a) film na 8

- Dlaczego zgodziłaś się zostać?
- Bo dali mi batona i nazwali swoim światłem

Reszta filmu oczywiście jest ok, ale ta końcówka po prostu mnie osobiście niszczy.
Pierwszy raz gdy oglądałem ten film po prostu mnie zatkała, jako zbuntowany nastolatek
wtedy uwierzyłem, że są ludzie którym może na mnie zależeć....

Louanne zawsze przypomina mi moją wychowawczynię ze szkoły średniej. W naszej klasie nie było oczywiście problemów, jakie mieli bohaterowie filmu. Ale nasza pani J zawsze potrafiła pomóc nam nawet w tych mniejszych trudnościach i zawsze w nas wierzyła.
Dlatego na zakończeniu roku mogliśmy z całym przekonaniem...

Samo życie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones