film

Młodzi gniewni

Dangerous Minds
1995
1 godz. 39 min.
7,5 164 190
ocen
7,5 10 1 164190
19 305
chce zobaczyć
6,3 11
ocen krytyków
Była oficer marines zatrudnia się jako nauczycielka w jednej ze szkół Los Angeles. Jej niekonwencjonalne metody zmieniają życie wyjątkowo trudnych uczniów. Więcej Mniej
Młodzi gniewni zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film oparty na faktach. Za podstawę scenariusza posłużyła książka głównej bohaterki filmu. Louann Johnson, była oficer marines, postanawia objąć posadę w jednej ze szkół w Los Angeles. Zostaje przydzielona do nauczania wyjątkowo trudnej klasy - pełnej czarnej młodzieży, która początkowo traktuje ją jak wroga, aby w końcu zwierzać się jejFilm oparty na faktach. Za podstawę scenariusza posłużyła książka głównej bohaterki filmu. Louann Johnson, była oficer marines, postanawia objąć posadę w jednej ze szkół w Los Angeles. Zostaje przydzielona do nauczania wyjątkowo trudnej klasy - pełnej czarnej młodzieży, która początkowo traktuje ją jak wroga, aby w końcu zwierzać się jej ze swoich najgłębszych sekretów i pragnień. Nauczycielka pomaga im odnaleźć się w trudnej, amerykańskiej rzeczywistości, która wciąga tę młodzież w wir walki o prawo do normalnego życia i spełnienia tego, o czym skrycie marzy każdy z nich.

boxoffice
$179 519 401 na świecie
$84 919 401 w USA
$94 600 000 poza USA
na podstawie
LouAnne Johnson (powieść)
dystrybucja
Imperial
studio
Don Simpson/Jerry Bruckheimer Films / Hollywood Pictures / Via Rosa Productions
tytuł oryg.
Dangerous Minds
inne tytuły
My Posse Don't Do Homework (tytuł roboczy) USA
Dangerous Minds Wielka Brytania
Dangerous Minds Australia
Więcej...
Kiedy Raul zostaje odciągnięty przez policjanta podczas walki z Emilio widać, że jego kucyk włosów jest zniszczony. W kolejnym ujęciu kucyk jest w nienaruszonym stanie.
Zdjęcia do filmu realizowano w Burlingame, Pasadenie, San Mateo i Santa Cruz (Kalifornia, USA).
Oryginalny tytuł filmu brzmiał "My Posse Don't Do Homework" - taki sam tytuł miała książka, na podstawie której ta prawdziwa historia została nakręcona.
John N. Smith spróbował stworzyć film, w którym mógłby ukazać trapiący już od wielu lat ludzi problem. Za pierwszy krok do stworzenia obrazu posłużyła mu powieść LouAnne Johnson pt. "My Posse Don't Do Homework" (Mój oddział nie odrabia pracy domowej), którą Ronald Bass wykorzystał jako materiał na scenariusz. Dodatkowo rozgłos produkcji przyniosła... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych