Michelle Pfeiffer 

Michelle Marie Pfeiffer

8,2
44 787 ocen gry aktorskiej
Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer - aktorka filmowa, jedna z największych gwiazd kina - przyszła na świat 29 kwietnia 1958 roku w Santa Ana (Kalifornia, USA). Trafiła do filmu w 1980, za sprawą udziału w komedii "Rycerze hollywoodzkich nocy". W 1982 roku zwróciła na siebie uwagę rolą głównej bohaterki w "Grease 2". Film nie zyskał uznania krytyki, wysoko oceniono jednak poziom gry Pfeiffer. Później zagrała żonę Tony'ego Montany (Al Pacino) w kryminalnym "Człowieku z blizną" Briana De Palmy. Do grona najpopularniejszych aktorek amerykańskich dołączyła dzięki udziałowi w "Czarownicach z Eastwick", gdzie partnerowała Cher, Susan Sarandon oraz Jackowi Nicholsonowi. Rola Madame De Tourvel w "Niebezpiecznych związkach" przyniosła jej pierwszą nominację do Oscara. Występ we "Wspaniali bracia Bakerowie" umocnił pozycję Pfeiffer w Hollywood oraz zaowocował nagrodą Złotego Globu. W 1990 roku zagrała u boku Seana Connery w "Wydziale Rosja", za co otrzymała nominację do Złotego Globu. Dwa lata później wcieliła się w postać kobiety - kota w "Powrocie Batmana", który okazał się wielkim hitem kinowym. Przychylność krytyki zyskała rolą hrabiny Oleńskiej w dramacie kostiumowym Martina Scorsese, "Wiek niewinności". Dużym powodzeniem publiczności cieszyła się postać nauczycielki, w którą wcieliła się w "Młodych gniewnych". Stworzyła tam wyrazistą i sugestywną kreację, dzięki czemu ta nieskomplikowana historia o problemach z tzw. trudną młodzieżą, stała się przebojem roku 1995. W kolejnych latach aktorkę można było oglądać m.in. w dramacie "Sam", musicalu "Lakier do włosów" z Johnem Travoltą, obrazie Darrena Aronofsky'ego "Mother!" czy "Avengers: Koniec gry". Pfeiffer jest też producentką filmową - w jej firmie Via Rose, powstały m.in. "Szczęśliwy dzień", "Love Field", "Tysiąc akrów" oraz "Głębia oceanu".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 kwietnia 1958

miejsce urodzenia: Santa Ana, Kalifornia, USA

wzrost: 171 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 7 innych nagród oraz 30 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Peter Horton (05.10.1981 - 01.10.1988, rozwód); 2. David E. Kelley (od 13.11.1993), syn John Henry (ur. 05.08.1994)
Oferowano jej rolę Clarice Starling w "Milczeniu owiec". Odrzuciła ją na korzyść Jodie Foster.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1985 r. - "In the Midnight Hour" - B.B. King;
- 1995 r. - "Gangsta's Paradise" - Coolio.
Jest siostrą aktorek Lori i Dedee Pfeiffer.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

A szczerze mówiąc do dziś wolę tamte aktorki od tych wszystkich celebrytek ze sztucznymi warami...

... nie równa się z nią żadna. Najpiękniejsza ze wszystkich aktorek. Aktualnie nawet jedna sztuczna biuściasta nie dorówna jej kobiecości.

Ilekroć oglądam z nią filmy, zawsze myślę o jednym: nie ma i nie było piękniejszej kobiety od niej! Zachwycająca uroda i wdzięk!

Absolutnie nie ma sobie równych jeśli chodzi o urodę. Żadne wtedy ani obecnie nie może się z nią równać. Twarz, głos, gesty, figura - wszystko to razem tworzy postać półbogini :-) Wspaniała.

Jak myślicie, czy jest jeszcze szansa na odegranie przez nią roli, którą skosiłaby kilka nagród (tj. oscara, złote globy itd.)?
Jeśli nie... to za jakie filmy według Was powinna go dostać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones