Film

The Little Foxes

1941 1 godz. 55 min.
7,8 683
oceny
7,8 10 683
865
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"106520","linkUrl":"/film/Ma%C5%82e+liski-1941-106520","alt":"Małe liski","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/65/20/106520/6911189.2.jpg"}
Ambitna i pozbawiona skrupułów Regina próbuje manipulować swoim mężem, aby wydobyć od niego pieniądze na inwestycję. Więcej Mniej
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Film dostał 1 nagrodę i 10 nominacji
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

"Małe liski" opowiadają o mieszkającej na amerykańskim Południu po Wojnie Secesyjnej Reginie Giddens (Bette Davis). Chciwa i ambitna kobieta całkowicie podporządkowała sobie córkę, a męża, Horacego, wysłała na długotrwałe leczenie. Wspólnie ze starszymi braćmi planuje jednak dużą inwestycję, która wymaga jego pieniędzy. Postanawia go sprowadzić, ale jej plany nie potoczą się tak jak zaplanowała.

studio
Samuel Goldwyn Company, The
data produkcji
1941
tytuł oryg.
The Little Foxes
inne tytuły
Lisie gniazdo Polska
Małe liski Polska
Więcej...
David Hewitt, postać grana przez Richarda Carlsona, wcale nie pojawia się w sztuce. Została ona dodana przez scenarzystów dla uatrakcyjnienia filmu postacią pozytywną, a poza tym - miłością postaci granej przez Teresę Wright.
Kiedy Regina przychodzi do domu, wdaje się w rozmowę z mężem, podczas której zdejmuje kolejno: najpierw rękawiczkę z prawej dłoni a następnie z lewej. W kolejnym ujęciu bohaterka odwraca się w kierunku kamery i po raz kolejny uwalnia lewą dłoń z rękawiczki.
Zdjęcia do filmu kręcono w Baton Rouge (Luizjana, USA) i West Hollywood (Kalifornia, USA) oraz w regionie Kalifornii Południowej (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych