The Little Prince

1 godz. 28 min.
5,9 972
oceny
5,9 10 972
626
chce zobaczyć
{"type":"film","id":123862,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Little+Prince-1974-123862/tv","text":"W TV"}]}

Filmowa adaptacja "Małego Księcia" - niewielkiej lecz uwielbianej książeczki Antoine'a de Saint-Exupery'ego korzeniami tkwi w piaskach Sahary, oczy ma wpatrzone w gwiazdy a duszą wyrywa się do piosenek Alana Jaya Lernera i Fredericka Loewe. Magiczna opowieść o przebywającym na pustyni pilocie i zabłąkanym dziecku z innej planety. Tę dwójkę czeka wiele spotkań - zabawnych, wdzięcznych i wzruszających.

Filmowa adaptacja "Małego Księcia" – niewielkiej, lecz uwielbianej książeczki Antoine’a de Saint-Exupery’ego – korzeniami tkwi w piaskach Sahary, oczy ma wpatrzone w gwiazdy a duszą wyrywa się do piosenek Alana Jaya Lernera i Fredericka Loewe ("My Fair Lady", "Camelot"). "Ta muzyka to czysta rozkosz" – pisał "New York Times".

Rozkoszna jest również magiczna opowieść o przebywającym na pustyni pilocie (Richard Kiley) i zabłąkanym dziecku z innej planety. Tę dwójkę czeka wiele spotkań – zabawnych, wdzięcznych i wzruszających. Czy pytałeś od radę lisa (Gene Wilder)? Czy opiekowałeś się różą piękniejszą od innych róż? Czy składałeś wizytę królowi z odległej planety? Podziwiałeś chytry taniec węża (Bob Fosse)? Wszechświat jest zachwycającym miejscem, zwłaszcza, gdy poznaje się je wraz z "Małym Księciem".

[opis dystrybutora]

Klasyczna i niezapomniana opowieść Antoine de Saint-Exupery ożywa na ekranie,  urzeczywistniając wzruszającą historię o niewinności, przyjaźni i miłości. Oto "Mały Książę" wraz z „cudowną, urzekającą muzyką" jak głosi The New York Times i znakomitymi piosenkami, których autorami są Alan Jay Lernera i Frederick Loewe ("My Fair Lady", "Camelot")!
Od gorących piasków Sahary, po rozgwieżdżone niebo, przeżyj magiczną przygodę wspólnie z pewnym pilotem (Richard Kiley) schwytanym w pułapkę pustyni i z napotkanym przez niego chłopcem pochodzącym z bardzo odległego miejsca. Razem odkrywają prawdziwe znaczenie samotności i uroki przyjaźni. Czy kiedykolwiek mieliście okazję poznać mądrości lisa (Gene Wilder)? Czy troszczyliście się o różę, która była wyjątkowa i jedyna? Odwiedzaliście władców odległych krain? Czy widzieliście taniec przebiegłego węża (Bob Fosse)? Teraz macie ku temu okazję! Wszechświat? Nie! To życie jest najpiękniejsze, tym bardziej, jeśli dzielić je będziecie z "Małym Księciem".

opis dystrybutora dvd