PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106828}

Mały Mściciel

Kid Vengeance
5,2 71
ocen
5,2 10 1 71
Mały Mściciel
powrót do forum filmu Mały Mściciel

Kid vs. Bad

ocenił(a) film na 6

Spaghetti westerny nakręcone w latach 70 nie mają niestety już tego klimatu i są kręcone w cholernie dziwnych miejscach, bynajmniej nie przypominających dzikiego zachodu. Ich tandetność też niestety działa mi na nerwy- strasznie słabe ujęcia, marne dekoracje i kostiumy, szaro-bura kolorystyka.
No ale nawet skromnie przyprawione spaghetti może smakować. Tak jest w tym przypadku. Mamy tu prostą historię zemsty, która została opowiedziana ciekawie. Tytułowy "dzieciak" jest dość nietypowym mścicielem, nie tylko z uwagi na swój wiek i małe doświadczenie, ale również na sposoby w jakie uśmierca oprawców swoich rodziców. Nie używa rewolweru, ale potrafi załatwić przeciwników kilkoma innymi orężami. Taki Kevin sam na dzikim zachodzie. Na plus mogę zaliczyć jeszcze postaci poboczne (trzech złodziejaszków, którzy dodają humoru całej historii) oraz niezłą rolę Jima Browna. Szkoda tylko że na końcu nie czeka nas niestety emocjonujący pojedynek. Ale i tak 6 się należy.

ocenił(a) film na 2
Lucky_luke

Ja bym powiedział, że te z 1970-71 jeszcze były w porządku. Psuć się zaczęło w 1972, najdalej 1973. Coraz niższe budżety sprawiały, że pojawiały się coraz gorsze dekoracje i lokacje, a do głosu dochodzili coraz marniejsi reżyserzy jak ten od "Kida". W latach 60-tych gość pewnie nosił by kawę na planie.
I do tego ten irytujący smarkacz (podobnie jak "Umierający w ich butach") Trudno mi to nawet ocenić. Gdzieś pomiędzy 2-3 na 10. Za Van Cleefa, Browna i De Massiego, którego muzyka momentami (podkreślam momentami) starała się przypominać tą sprzed kilku wówczas lat.

Z okresu agonii Spaghetti zostały mi jeszcze do obejrzenia "Keoma" (1976) i "California" (1977). Cudów się nie spodziewam, chociaż "Diamante Lobo" (1976) był jako tako strawny.

ocenił(a) film na 6
de_Franco

Keoma akurat rządzi

ocenił(a) film na 2
Franco_fan

Z tym "rządzi" to ja bym się wstrzymał, ale w porównaniu do "Kid Vengeance" to bez wątpienia dobre kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones