PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1495}
6,9 65 930
ocen
6,9 10 1 65930
6,4 23
oceny krytyków
Mad Max
powrót do forum filmu Mad Max

Bardzo słaby...

ocenił(a) film na 5

Dostał 5 jako kino klasy B, bo gdybym go oceniał jako klasyk filmu maksymalnie było by 3. Takie rzeczy jak muzyka, kamera czy scenariusz to istna tragedia ... Jednak najbardziej rozczarował mnie zupełnie brak klimatu, przez cały seans czułem pustkę i nicość.

Nie wiem czy powinienem brać się za drugą część, nie chciał bym się znowu rozczarować, bo do Mad Maxa podchodziłem z wielkimi oczekiwaniami.

ocenił(a) film na 8
Tyrgaroth

Zdecydowanie zobacz drugą część. Jest zupełnie inna od swojego poprzednika i przy tym lepsza. W "dwójce" jest już pokazana prawdziwa post-apokalipsa (jedynka działa się w takim jakby stanie wojennym), jest więcej pościgów, muzyka bardziej wpada w ucho i sam Mel jest taki bardziej męski :D

ocenił(a) film na 9
Tyrgaroth

a co to jest ten "klimat" ? :D

ocenił(a) film na 8
Tyrgaroth

Zdecydowanie nie polecam kończyć z serią na pierwszej części. Generalnie nie polecałbym też nikomu od niej zaczynać, bo to film specyficzny i jego "przekleństwem" jest w pewnym sensie kult którym obrósł. Jest to bowiem właściwie kino spod znaku exploitation i w sukcesie pomogły mu głównie sprawniejsza niż u konkurencji realizacja (mimo wszystko) oraz kosmiczny fart. Nie jest to film dla każdego, tak jak powstałe na fali popularności Mad Maxa 2 rzesze niskobudżetowych filmów w stylu post-apo (głównie z Włoch).

Mad Max 2 to już sprawnie zrealizowane kino akcji, które do dziś trzyma poziom i przez unikalną stylizację nie starzeje się prawie w ogóle. Mad Max 3 to film nieco łagodniejszy od poprzednika, no a najnowsza odsłona to istna orgia której nikomu nie radziłbym przepuścić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones