Film

2017 1 godz. 31 min.
6,3 7 952
oceny społeczności
6,3 10 1 7952
5 866
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
Wyprawiając przyjęcie, wierząca w przesądy Anne postanawia namówić swoją pokojówkę, aby ta udawała hiszpańską arystokratkę.

Podano do stołu

Znajdziemy tu m.in. satyrę na skisłą śmietankę towarzyską Paryża, podszyte smutną ironią love story, opowieść o niemożliwych do zasypania podziałach... ... czytaj więcej
Madame
Zwiastun nr 1 (polski)
Madame - Zwiastun Nr 1 (polski) Madame - Zwiastun Nr 1 (polski)

By wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazujeBy wnieść pikanterii do skostniałego związku – Anne (Toni Collette) i Bob (Harvey Keitel), bogata i świetnie sytuowana para z Ameryki, przenosi się do urokliwej posiadłości w Paryżu. Po przeprowadzce do miasta miłości, małżeństwo postanawia wyprawić luksusowe przyjęcie dla swoich dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynastu gości. Zaniepokojona pechową liczbą osób, wierząca w przesądy Anne wpada na niezwykły pomysł. Postanawia namówić swoją pokojówkę Marię (Rossy de Palma), by ta na przyjęciu udawała… hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana. Przynajmniej do czasu! Wystarczy kilka lampek wina i rozluźniająca atmosfera, by rezolutna służąca wpadła w oko brytyjskiemu marszandowi. Lecz burzliwy romans Marii jest zupełnie nie w smak Anne, która zrobi wszystko, by rozdzielić parę nieoczekiwanych zakochanych.

boxoffice
$90 979 w USA
$5 290 971 poza USA
dystrybucja
studio
Canal+ (udział) / Ciné+ (udział) / LGM Productions / Więcej...
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Happy end?

  ibs11 ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Zawód totalny

  Barth2014 ocenił(a) film na

  Nie idźcie na to. Poczekajcie na jakiś remake. Zmarnowany temat. Szkoda mi pięknego pomysłu na postać Marie. Masakra. Totalny zawód. Scena po scenie do przewidzenia. Ustawione wszystko i odegrane. Miałem chwile, że chciałem wyjść. Scenariusz mnie wyganiał z sali, trzymały mnie tylko zdjęcia ukochanej ... więcej

 • Nietuzinkowa komedia

  dominika_pajak_2

  Jeżeli szukasz komedii w której będzie dużo humoru sytuacyjnego, świetna obsada i nietypowe zakończenie to Madame jest tym czego potrzebujesz .

 • Film juz mozna obejrzec.... odblokujcie glosowanie...

  qzka

  Premiera: 22 November 2017 (France) Bardzo fajny, choc krotki film. Zdecydowanie przyjemna gra aktorska i dobór aktorów (pomimo irytujacej mnie Toni Collette ;) ) Krotki opis filmu: przygotowania do kolacji - w wyniku pewnych roszad z iloscią osob siedzacych przy ... więcej

 • kapitalna obsada

  kasia_muchaaa

  Niewątpliwie nie byłoby "Madame", gdyby nie postać Marii, czyli zjawiskowej Rossy de Palma. Jednej z muz Pedro Almodovara.Oglądać ją na dużym ekranie to sama przyjemność. Zobaczyć możemy też niezawodnych Toni Collette w roli "Pani" i Harvey Keitel jako "Pana". Niemniej, jak dla mnie Rossy króluje :)

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.