Toni Collette 

Antonia Collette

8,1
30 775 ocen gry aktorskiej
Toni Collette
Toni Collette zwróciła na siebie uwagę i podbiła serca publiczności cenioną przez krytyków rolą w "Wesele Muriel", ta kreacja przyniosła jej wiele nagród, m.in. Australian Film Industry Award w kategorii Najlepsza Główna Rola Żeńska, Film Critics Circle of Australia Award dla Najlepszej Aktorki i nominację do Złotego Globu.

Ostatnio, Collette zagrała rolę trawionej niepokojem matki małego chłopca w cieszącym się powodzeniem na całym świecie thrillerze "Szósty zmysł". Rola ta przyniosła jej nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Innym filmem, w którym niedawno wystąpiła jest "Shaft" Johna Singletona, z Samuelem L.Jacksonem.

Collettte zakończyła ostatnio pracę w filmie Stephena Daldry "The Hours" z Nicole Kidman, Julianne Moore i Meryl Streep oraz w "Changing Lanes" Rogera Michella z Benem Affleckiem i Samuelem L.Jacksonem.

Zadebiutowała w filmie fabularnym w 1991 r. w "Spotswood" Marka Joffe, za tę rolę otrzymała nominację Australian Film Industry Award w kategorii Najlepszej Aktorki. W 1996 r. zagrała w "Opowieści Lilian", za co otrzymała Australian Film Industry Award dla Najlepszej Aktorki w Roli Drugoplanowej. Inne filmy z udziałem Toni Collette, to "The Pallbearer", "Emma", "Velvet Goldmine", "8.5 Women" Petera Greenawaya, "The Boys" (ponownie nagroda AFIA za rolę drugoplanową) "Clockwatchers" i "Cosi."
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 listopada 1972

miejsce urodzenia: Sydney, Australia

wzrost: 173 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 14 innych nagród oraz 43 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Dave Galafassi (od 11.01.2003), 2 dzieci: córka Sage Florence (ur. 09.01.2008) i syn Arlo Robert (ur. 22.04.2011)
Ma dwóch młodszych braci.
Śpiewa z zespołem The Finish, w którym jej mąż, Dave Galafassi jest perkusistą.
W 2007 roku była członkiem jury na festiwalu w Cannes.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych