Film

The Mistress of Spices

2005 1 godz. 32 min.
6,7 2 095
ocen
6,7 10 1 2095
812
chce zobaczyć
{"id":"149980","linkUrl":"/film/Magia+zmys%C5%82%C3%B3w-2005-149980","alt":"Magia zmysłów","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/99/80/149980/7586156.2.jpg"}
Hinduska Tilo prowadzi w San Francisco sklep z przyprawami. Wszystko wskazuje na to, że specyfiki naprawdę leczą jej... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Hinduska Tilo prowadzi w San Francisco sklep z przyprawami. Wszystko wskazuje na to, że specyfiki naprawdę leczą jej klientów. Pewnego dnia, kiedy Tilo zakochuje się w Ameryakninie, magiczne zdolności jej przypraw zanikają.

studio
Balle Pictures / Capitol Films / Ingenious Film Partners / Więcej...
tytuł oryg.
The Mistress of Spices
inne tytuły
Magia zmysłów Polska
Więcej...
Kiedy Tilo robi "paan" dla Kwesiego, pokazane jest jak umieszcza w nim orzechy areki katechu oraz kardamon. Jednak po jakimś czasie, w "paan" widać jeszcze goździki, których Tilo tam nie włożyła.
Podczas sceny, w której Doug opowiada Tilo o jego stosunku do matki, szklanka z wodą cytrynową, która trzyma jest pełna, a kiedy ją odkłada jest już pusta. Jednak gdy podnosi ją do ust znowu jest pełna.
Film nakręcono na Wyspie Man, w Londynie (Anglia, Wielka Brytania) oraz w USA: w miastach Oakland i San Francisco w stanie Kalifornia.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • fajny

  neela96 ocenił(a) film na 7

  niby banalny a jednak wciagajacy, nie pozwalający oderwać się od ekranu aż do końca ;) mi się podobał

  2
  • Film magiczny tak samo jak książka 10/10

   Wypasiona_Foczka ocenił(a) film na 10

   Polecam! No raczej kobietom :) i faktycznie ma cos w sobie z "Czekolady" z Deppem. Ale sam film fantastyczny pełny magii kolorów zapachów i samków. Cały ten spokój i eterycznosc. Pełna harmonia. Fantastyczny! Polecam książkę pod tytułem "mistrzyni przypraw" równie udana.

  • uważam, że...

   SandraA_ ocenił(a) film na 10

   .. Rai jest jedną z najlepszych aktorek Bollywood'u. Jest piękna, posiada talent aktorski, wokalny oraz taneczny. Filmy produkcji Bollywood'u posiadają pewną magię, którą dostrzec mogą nieliczni.. Filmy są przepełnione miłościa, radościa ( choć nie zawsze), pięknymi kolorami. Kto nie potrafi dostrzec ... więcej

   2
   • Magiczne klimaty:-)

    szamanka84 ocenił(a) film na 7

    Dla fanów kultury hinduskiej 7/10. Jest w nim tejemniczość, wątek miłosny, magia i oczywiście wielobarwność jak na "hinduski" film przystało:-)

   • Prawdziwa magia zmysłów

    Marguerite ocenił(a) film na 10

    Muszę krytyków tego filmu rozczarować. Mnie się bardzo podobał. Nie był tak wspaniały, jak filmy bollywood z "prawdziwego zdarzenia", ale miał swój urok. Czy Aish była sztuczna w tym filmie? Według mnie nie. Nawet gdyby, to i tak przyjemnie się ją oglądało. Miała przecież zachwycić Douga. A Dylan ... więcej