PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709584}
7,1 5 868
ocen
7,1 10 1 5868
7,2 12
ocen krytyków
Magical Girl
powrót do forum filmu Magical Girl

Dlaczego Damian trafił w przeszłości do więzienia? Moja myśl jest taka, że być może miał z nią romans gdy był jeszcze jej nauczycielem i poszedł siedzieć za kontakty seksualne z nieletnią uczennicą. To by trochę wyjaśniało dlaczego chce zostać w więzieniu - był w niej tak zakochany, tak bardzo pod jej wpływem, że bał się, że gdy ją spotka ponownie, ból psychiczny kochania kogoś z kim nie może być się odrodzi.

ocenił(a) film na 7
myszartek

Też o tym pomyślałam na początku. Zwłaszcza, że Luis zostaje zabity po tym, jak powiedział, że Barbara chciała z nim spać. Damian kilka razy upewnił się, czy na pewno chciała i dopiero wtedy go zabił, pewnie z zazdrości.

ocenił(a) film na 8
myszartek

Tak, zgadzam się z Waszymi spostrzeżeniami. Na pewno to był romans.

myszartek

wydaje mi sie ze odpowiedzi może być tak wiele, że celowo nie została podana, mcguffin.

użytkownik usunięty
myszartek

Odniosłam identyczne wrażenie. W szpitalu Barbara powiedziała Damianowi, że "zawsze był delikatny." Nie to, co jej przyjaciółka z przeszłości i klimaty Graya :D

ocenił(a) film na 8

dodam do tego również kontakty Barbary z ludźmi którzy zajmowali się prostytucja a były one bardzo zażyłe.
a druga sprawa to taka ze mąż Barbary tak bardzo bał się jej zdrady(kłamstwa), ze przy odkryciu następnego kłamstwa groził odejściem.

odważę się nawet powiedzieć, że Barbara była nimfomanką i cała ta sytuacja z szantażem była jej na rękę i stała się zapalnikiem do jej fantazji, jak też usprawiedliwieniem siebie przed samym sobą

ocenił(a) film na 8
myszartek

Myślę, że mylna interpretacja.
Damian mówi w szpitalu , że PONOWNIE zrobił coś dla niej. Czyli myślę, że w przeszłości zabił innego jej oprawce i za to poszedł siedzieć. Np bił ją ojciec, on ją obronił itd

ocenił(a) film na 9
Hildefix

Też mi się tak wydaje.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

a ja odniosłam zgoła :-) odmienne wrażenie: Damian siedział za coś co "zrobił" Barbarze; na początku filmu pokazane było, że Barbara go bardzo źle traktuje, obraża go, nie boi się go a nawet terroryzuje w obecności całej klasy, może więc ją pobił, bo był doprowadzony do granic wściekłości; pod koniec filmu sam się przyznał, ze się jej bał, i jak tylko dowiedział się od Luisa, że ten nagrał seks z Barbarą, to natychmiast zwietrzył okazję, żeby się na niej odegrać: zastrzelił Luisa, chociaż wcześniej chciał, żeby to Luis zastrzelił jego, nie znalazł telefonu z nagraniem, więc poszedł po niego do mieszkania, nie po to żeby uwolnić Barbarę, ale żeby pokazać jej, że teraz on ma ją w garści

ocenił(a) film na 9
allix111

To też możliwe, tylko czemu w takim razie początkowo chciał, żeby to Luis zastrzelił jego?

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Myślę, że jego całe dorosłe życie to psychiczne uzależnienie, takie nie do zniesienia, od tej "prawdziwej" Magical gerl, czyli Barbary, i to był sposób, żeby się od niej uwolnić. Pamiętasz, jak nie chciał wyjść z więzienia? Albo te sceny, kiedy był już w domu a Barbara nękała go telefonami, a on odkładał słuchawkę obok aparatu?

ocenił(a) film na 9
allix111

OK, trzyma się to kupy. Sensowna teoria.

ocenił(a) film na 10
allix111

Sądzę, że komuś coś zrobił, bo ona tak chciała. Dlaczego? Posługiwał się bronią jak zawodowy zabójca, był nauczycielem komando? :D I prosił by nie patrzyć na niego. Więc musiał być capo lub kimś podobnym w czasach reżimu w Hiszpanii.

ocenił(a) film na 10
Hildefix

Dokładnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones