PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709353}

Mama

Mommy
7,9 40 774
oceny
7,9 10 1 40774
7,9 28
ocen krytyków
Mama
powrót do forum filmu Mama

Kupiłem dziś Gazetę Wyborczą (wbrew przekonaniom :P) żeby zdobyć w końcu ten film. No i zawiodłem się, bo jest duży problem z napisami (nie ma lektora). Od połowy filmu napisy pojawiają się wcześniej niż dialogi przez co ciężko się połapać co kto mówi. Im dalej, tym gorzej. Pod koniec pojawiają się o tyle wcześnie, że robi się totalny chaos.
Nie wiem czy to jakaś klątwa wyborczej czy po prostu wydawnictwo się nie przyłożyło, ale zamierzam coś z tym zrobić, bo oglądanie w ten sposób filmu to męka xD

dzejmsik

Niestety potwierdzam , szczególnie w scenach gdy wypowiada się wiele osób. Bywa, że napisy się pojawiają, gdy nikt nic nie mówi z dosyć dużym opóźnieniem do dźwięku :/ Kto nie zna francuskiego może się tylko domyślać.. A co planujesz zrobić w tej sprawie?

Sparkling1986

Byłem w empiku i powiedziałem o tym problemie. Pani oczywiście stwierdziła, że prasy nie można wymieniać ani zwracać. Jednak po cichu wymieniła mi sam film. Wróciłem z nim do domu i oczywiście ten sam problem. Wybieram się z powrotem do empiku i jak to nie pomoże, to skontaktuję się z Gazetą Wyborczą albo wydawnictwem. Niestety DVD wychodzi chyba za dwa tygodnie i będzie wyglądać tak samo (książeczka, brak lektora) i problem może się powtórzyć a byłoby szkoda.

dzejmsik

Przecież pisałem wyżej, że i u mnie jest ten sam problem. To jest jedno i to samo wydanie płyty, które najpierw było dystrybuowane z GW, a potem będzie dostępne osobno.

Sparkling1986

Wiem, ale ja byłem w empiku już w sobotę. Nikt tutaj nie pisał o tym problemie więc wymieniłem żeby się przekonać czy to wada wszystkich płyt czy jednej.

dzejmsik

Mi też ten problem rzucił się w oczy, jak również to, że nie dali lektora. Niemniej jednak patrząc przez pryzmat ostatnich dwóch niewydanych filmów Dolana i tak się cieszę, że doczekaliśmy się takiego polskiego wydania, niż żadnego ;)

Sparkling1986

Niby lepsze to niż nic, ale i tak mi się to nie podoba. Gdybym oglądał to po raz pierwszy i nie znał francuskiego to miałbym problemy z ogarnięciem o co chodzi w niektórych scenach.
Tak jak pisałem, będę jeszcze to reklamował.

dzejmsik

Możesz chyba jedynie napisać do dystrybutora filmu, czyli firmy Solopan, choć wątpię, czy coś z tym zrobią...

Ja natomiast zauważyłem, że nie wszystkie kwestie są tłumaczone, a niektóre nie są wiernie - np. w scenie w sklepie, gdyż Steve chce,by matka kupiła mu pisaki odpowiada coś niegrzecznie z przekleństwami ekspedientce (wg amatorskiego tłumaczenia), w wersji na DVD jest tylko coś w stylu 'a co to Panią obchodzi'...

ocenił(a) film na 9
dzejmsik

tez kupiłem, jeszcze nie oglądałem i właśnie przekazaliście mi ta świetną wiadomość...
Lepsze to niż nic? To jest normalne oszustwo. Jak można wypuszczać film z uszkodzonymi napisami? Co oni tego przed dystrybucją nie sprawdzają?
Wydzwaniam do Soloponu ale nie odbierają. Żenada po prostu

SzydercaBabilonu

Empik "przejął" mój film i z grzeczności zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy z wydawnictwem. Jak się czegoś dowiem, oczywiście dam znać.

ocenił(a) film na 9
dzejmsik

Ja niestety nie zachowałem paragonu, ale dodzwoniłem się do dystrybutora i oczywiście oni o niczym nie wiedzą. Jedyne co się dowiedziałem to że to sprawdzą i że dadzą znać na maila. Czy tak będzie to się zobaczy. Jak będziecie coś wiedzieć dajcie znac ;)

SzydercaBabilonu

Myślicie, że coś da się zrobić? Kurczę, również wolałbym wersję z dopasowanymi napisami (chętnie też lektorem), ale nie wiem czy jeszcze da się to naprawić - w końcu mają już pewnie natłoczone te kopie do sprzedaży.. ja też będę próbował się czegoś dowiedzieć.

Sparkling1986

Póki co pani z Wyborczej napisała mi, że wyjaśni sprawę z wydawnictwem.

dzejmsik

Wycofali ten film ze sprzedaży?

ocenił(a) film na 10
Savio_Dan

Nie wycofali. Na stronie wyborczej można go kupić za 29,99 + przesyłka.
Oglądałam film w kinie. Nie wiem czy warto kupować, jak ma tak trefne napisy?

Mimi_15

A ma? Zatem się wstrzymam.

ocenił(a) film na 10
Savio_Dan

W tym poście, wyżej, ludzie piszą że napisy w filmie zakupionym z gazetą wyborczą nie pasują do tego co mówią bohaterowie w filmie i że nie ma polskiego lektora.
Ja kupiłam wczoraj film na Allegro. W opisie filmu jest polski lektor, mam nadzieję że będzie z nim wszystko ok :)

http://allegro.pl/mama-rez-xavier-dolan-dvd-ksiazka-nowy-w-folii-i5335623870.htm l

ocenił(a) film na 10
Mimi_15

Jak Ci juz przyjdzie, to napisz prosze jak te napisy ;)

ocenił(a) film na 10
Rolek_4

Ok, na pewno napiszę.

ocenił(a) film na 10
Rolek_4

Napisy są takie sobie. Tzn. "ujdą", ale mogą czasami denerwować, za szybko się zmieniają.

Mimi_15

To na 100% błąd osoby wystawiającej - film jest nowy, w folii a na tylnej okładce wydania NIE MA informacji o polskiej wersji (napisy, lektor), czy to płyta dwuwarstwowa, formatu dźwięku, obrazu itp - ja kupowałem w ciemno...

U mnie w Empku są 4 egzemplarze i jest to wydanie dokładnie to samo (przynajmniej wizualnie :), które kupiłem miesiąc temu z Gazetą Wyborczą.

ocenił(a) film na 10
Sparkling1986

Możliwe jest to co mówisz... Chociaż ja mam nadzieję że będzie lektor, a jeśli nie lektor, to chociaż normalne napisy, zgodne z tym co się dzieje na ekranie.
Jak przyjdzie płyta dam znać :)

Mimi_15

Tutaj masz projekt okładki (przód i tył), który wrzuciłem w innym temacie miesiąc temu. Jak widać brak jakichkolwiek informacji odnośnie specyfikacji :/
Te wydania na allegro pojawiły się dzień po premierze w Gazecie Wyborczej.

http://bi.gazeta.pl/im/44/d9/10/z17666884Q,mama.jpg

Niemniej jednak daj znać, bo sam jestem ciekaw :)

ocenił(a) film na 9
Sparkling1986

Solopan ostro leci w kulki.
Pierwszą wersje filmu z empików wycofali: http://www.empik.com/mama-dolan-xavier,p1107557293,film-p
Teraz jest druga myśle ze poprawiona z premierą 4 maja.
Jakiś miesiąc temu dzwoniłem do Solopanu. Oczywiście bidusie zdziwieni o niczym nie wiedzieli. Pani kazała napisać maila i obiecała że na pewno się odezwą.
I co? Minął miesiąc i zero informacji. Jutro dzwonie tam znowu. Nie po to kupiłem oryginalny film żeby nie móc go normalnie oglądać.
Dno i trzy metry mułu...

ocenił(a) film na 9
SzydercaBabilonu

link do nowej premiery z 4 maja (zapomniałem wyżej): http://www.empik.com/mama-dolan-xavier,p1107699757,film-p

SzydercaBabilonu

Tylko, że to wydanie jest już dostępne w empikach (przy najmniej u mnie) od dawna, po prostu nie ma go w magazynie głównym do wysyłki i stąd niedostępny na stronie. Sama data była kilkakrotnie przekładana, być może też jest bardzo mały nakład tego wydania, tak już było z innymi filmami Solopan, np. Take This Waltz.

ocenił(a) film na 10
Sparkling1986

Rzeczywiście to chyba ta sama wersja. Napisy mogą delikatnie denerwować, w kilku miejscach za szybko się zmieniają.

Mimi_15

Koniecznie daj znać ;)
Ja nadal czekam na odpowiedź. Jeśli w przyszłym tygodniu nikt się ze mną nie skontaktuje to będę dzwonić.

ocenił(a) film na 6
dzejmsik

A jakbyście ściągnęli z torrentów to mielibyście dobrze.

ocenił(a) film na 8
dzejmsik

Czy już wiadomo czy rynek trafiła wersja poprawiona (tak kiedyś było ze znakomitym Pozwól Mi Wejść) i gdzie ją można kupić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones