PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839995}

Mank

6,3 14 367
ocen
6,3 10 1 14367
5,9 36
ocen krytyków
Mank
powrót do forum filmu Mank

Rozczarowanie roku.

ocenił(a) film na 5

Uwielbiam Finchera ale dawno tak nie czekałem na koniec filmu.
Niby wszystko ok a w połowie filmu miałem wrażenie, że słucham słuchowiska BBC i to nie najlepszego. Piękna nuda. Mistrzowska realizacja dla krytyków. Filmoznawcy będą podziwiać kadry, cięcia, sceny. Jak dla mnie opowieść dla wybrańców...ja do nich nie należę. Już widzę te skrajne oceny i to rozumiem.

robbob

Co do realizacji. Ten film był po prostu... szary. Niby miał nastrajać i wprowadzić klimat lat 40 ale coś tu nie wyszło. O ile kadry są dobre, to ten kontrast obrazu i to kiepskie światło wyszły strasznie. Postaci w ciemnym pomieszczeniu są ledwo wyraźne, twarze jakieś rozmyte. Oglądałam wiele czarno-białych, starych filmów i stwierdzam, że w nich kontrast i oświetlenie były o wiele lepsze. W Manku miałam wrażenie jakby twórcy nałożyli tylko czarno-biały filtr i już. Zero dopracowania. Szkoda.

ocenił(a) film na 5
Marilee_chan

Wydaje mi się, że to było wręcz zrobione celowo, tak samo jak "kiepski" dźwięk. Taka pochwała dla dawnego Hollywood, nota bene o zgrozo dystrybuowana przez Netflixa, którego oskarża się za zniszczenie branży.

ocenił(a) film na 7
Drew

Tylko że dawne Hollywood dysponowało znacznie gorszymi kamerami i mniej czułą taśmą niż cyfrowe matryce, dlatego plan trzeba było porządnie doświetlać. W "Manku" obraz wygląda może naturalniej, prawdziwiej, ale zupełnie nie w stylu ówczesnego kina. Dźwięk też w niczym nie przypomina klasycznej monofonii.

ocenił(a) film na 5
Marilee_chan

Nic dodać nic ująć. Zgadzam się w 100% i biorąc pod uwagę małą ilość filmów w 2020, obawiam się, że jest jednym z kandydatów do Oscara.

Marilee_chan

przecież ten film miał wyglądać tak jak filmy powstałe w latach 30' ubiegłego wieku, ty 2headzie xD

ocenił(a) film na 10
robbob

jak dla mnie jeden z najlepszych filmów FInchera. Cieszę się, że jestem wybrańcem w takim razie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones