PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663039}

Maria, królowa Szkotów

Mary Queen of Scots
6,0 18 936
ocen
6,0 10 1 18936
4,9 19
ocen krytyków
Maria, królowa Szkotów
powrót do forum filmu Maria, królowa Szkotów

4/10

ocenił(a) film na 4

Film zapowiadał się całkiem nieźle. Po temacie można było spodziewać się, że będzie to film realnie oddający fakty o których opowiada. Niestety ale reżyser świadomie zepsuł ten film. Nie mam nic do osób o innej narodowości i preferencjach seksualnych ale wplatanie na siłę (wbrew faktom), wątków z ich udziałem w film historyczny to niedorzeczność, bezsens i przesada. I o to w filmie mamy homoseksualistę wśród dwórek Marii Stuart, czarnoskórych możnych na dworze Elżbiety I i latynoską dwórkę. Przecież jest to jawne kaleczenie historii i po prostu śmieszne. Pomijając te niedorzeczności o których wyżej na plus tego filmu należy zaliczyć dobrą grę aktorów. Gdyby nie było w tym obrazie na siłę wplecionych spraw światopoglądowych, to film mógłbym uznać za dobry. Ciekawie oddaje klimat XVI wiecznej Anglii i Szkocji. Mam nadzieję (raczej płonną), że film ten nie jest zapowiedzią kolejnych podobnych absurdów, które czekają nas w kinematografii. Moja ocena to 4/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones