PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=663039}

Maria, królowa Szkotów

Mary Queen of Scots
6,0 18 936
ocen
6,0 10 1 18936
4,9 19
ocen krytyków
Maria, królowa Szkotów
powrót do forum filmu Maria, królowa Szkotów

a na dodatek była już lepiej sfilmowana. Na uwagę zasługują kostiumy, scenografia, zdjęcia, muzyka. I to na tyle. Spośród dwóch głównych aktorek bardziej przekonująca była dla mnie Margot Robbie. Pomimo tego, że miała zdecydowanie mniej czasu ekranowego, potrafiła w sposób wiarygodny przedstawić emocje Elżbiety. Słabo zinterpretowane postaci, wygłaszane ze śmiertelną powagą banały w stylu: "Mężczyźni są tak okrutni", gdy już mieliśmy w trakcie filmu możliwość zobaczenia tego i nie ma potrzeby diagnozowania oczywistości. Zaznaczając, że jestem kobietą, już irytuje mnie taka jednowymiarowość w kreowaniu męskich postaci. Tu mamy okrutników, a w Faworycie byli debile. Rozumiem walkę o równe prawa, ale zaczyna się to negatywnie odbijać na jakości sztuki, jaką jest film.

ocenił(a) film na 2
Agatonik

Muzyka? Nie dość, że była totalnie nijaka, to jeszcze totalnie nie pasowała do tego co się dzieje na ekranie. Totalna pomyłka.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Bardzo rozbawiła mnie scena przed zasadzką w wąwozie (swoją drogą już dawno nie widziałem tak źle i niskobudżetowo przedstawionej sceny batalistycznej), w której Maria wspomina o tym, że miecze są nie tylko dla ozdoby, po czym jedyne co robi w czasie walki to dwukrotnie macha ręką. Kwintesencja tego "dzieła".

Co do muzyki - szkoda Maxa Richtera, że musiał swym talentem okrasić tak słaby film (do bólu poprawny politycznie, skrajnie feministyczny i niezgodny z prawdą historyczną).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones