PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 617
ocen
5,5 10 1 3617
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

drą się krzykacze wszelkiej maści, ze wybiela się wszelkiego rodzaju Azjatów i Afrykanów. A tu popatrz, popatrz. Apostoła Andrzeja zagra ... czarny aktor. Skąd czarny wśród Żydów z przełomu ery??? Tak wtedy wyglądał typowy Żyd !!!!!

Grifter

griftaczki, jakiej jestescie narodowosci?

Shadow_dawnego_ggggggg

A może koleś po prostu pisał leniwie, a nie chce kogoś obrażać. Nie wszystko jest wymierzone w Ciebie, bez egocentryzmu prosze.

norbar

Tak, tak. Pisał leniwie i jeszcze miał siłę na bezczelne zdrobnienie.
P.S. norbarze, co z twoimi oczyma?

Shadow_dawnego_ggggggg

Tak, miał. Może to odruch. Serio nie jestem wierzący i do Jezusa też nie odnosze się ze szczególnym szacunkiem i pewnie znalazłbys moje wpisy w necie gdzie określam go podobnie nie majac na celu urażanie nikogo.

norbar

Radziłbym mu obrażać tego co to uciekł do Medyny. Zobaczymy czy taki kozak.

Shadow_dawnego_ggggggg

Bardzo proszę urażony chrześcijaninie, pierwszy lepszy przykład wyśmiewania się z innego wymyślonego bóstwa w chmurach.
https://www.youtube.com/watch?v=Jbr7YGp6kFg
Widzę że delikatnusią dupcie masz i co słowo to od razu obrażony jesteś.
Biedni chrześcijanie, lewacy tak ich ciągle obrażają, po prostu biedaczki, chyba się zaraz popłaczę.

soulfly777kris

trzeba nazywać rzeczy po imieniu...
Bo jak tak nie będziemy robili, to będzie jak z Hukiem Norisem: który lubi dzieci... tylko za długo się gotują.
Kanibalizm to kanibalizm, pedofilia to pedofilia

soulfly777kris

poplacz sie ze szczescia z tego powodu:
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/8123720,australia-i zrael-wystawa-dyplomaci-ratujacych-zydow-polacy-lados.html
Eskimosi przekazuja swiatu ,,prawde" o nas.

Shadow_dawnego_ggggggg

To fakt że do Żydów to my szczęścia nie mamy.
W sumie cała Polska modli się i chodzi na kolanach do Żydów bo Jezus czy Maryja to 100% Żydzi.
Czytamy i bierzemy za przykład w życiu książkę Żydowska o nazwie Biblia która została napisana przez Żydów ale Żydów to my ogólnie nie lubimy.

Shadow_dawnego_ggggggg

No tak skąd czarnoskóra postać tak blisko Afryki w czasach kiedy aby przemieszczać się nie było paszportów.

A co do "płaczu" o wybielanie. Płacz jest dlatego, że względem populacji czarnoskórych w stanach jest ich znacznie mniej w filmach procentowo. Białych jest więcej niż w filmach. Dlatego wybielenie czarnej postaci jest wiekszym problemem bo dodatkowo pogłębia problem niedostatecznej reprezentacji. Czyli w skrócie - wybielenie jest nie tylko irytujące i niewierne oryginałowi ale pogarsza problem społeczny w grupie, która dalej boryka się z problemami, zabieg odwrotny to tylko brak wiernosci i irytujące. Prosta różnica.

Shadow_dawnego_ggggggg

Ignorancja nie boli... Wtedy w Judei było więcej czarnoskórych niż dziś w Nowym Jorku.

voyano_wrecemocny

Eskimosi i świstaki też tam byli.

Shadow_dawnego_ggggggg

To jest ta Twoja słynna inteligencja wypowiedzi :D

norbar

Tak.

norbar

norbarze, radzę iść do okulisty. Przestaniesz pisac głupoty...

norbar

Te oczy...

Shadow_dawnego_ggggggg

Ehh serio wystarczy poczytać...

Jeśli za trudne by znaleźć - hasło Falaszowie.

voyano_wrecemocny

człowieku, czy ty się dobrze czujesz?
Felaszowie pojawili się w Izraelu w latach 80. XX w. Czy ty myślisz że Jezus żył w XX w.?

Shadow_dawnego_ggggggg

Właściwie co za różnica skoro to nie są postacie historyczne?

Gustavos

Duchy i reinkarnacja oraz zjawiska paranormalne są prawdą (ta część mniej ważna - zab. obsesyjno kompulsyjne). Teraz część bardziej ważna: Poncjusz Piłat jest twardą i udowodnioną postacią historyczną i także występuje w biblii.

Gustavos

Jednak są to postacie historyczne.

Gustavos

tu jest ,,prawda" o nas w wydaniu Eskimosow:
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/8123720,australia-i zrael-wystawa-dyplomaci-ratujacych-zydow-polacy-lados.html

Shadow_dawnego_ggggggg

To jest nawet zabawne:)

Margo_M

co?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????

Shadow_dawnego_ggggggg

A tak:) Poza tym do stajenki z małym Jezuskiem w kościołach i pastorałkach też przychodzą górale z Zakopanego, i gdzie tu "fakty"? A obraz Matki Boskiej jest w różnych krajach przedstawiany ze skośnymi oczami czy czarna. Historia dla każdego, dla wszystkich ludzi, tak to ma zapewne działać.

Margo_M

kobieto, kobieto, film to nie teatr, a właściwie jasełka . Film ma być maksymalnie realistyczny. Tak realistyczny, że po filmie jeśli się coś by nie zgadzało, to są tzw. błędy w filmie. Przykładowo film Rob - Roy. Wśród błędów jest: ,,Celtycka pieśń >>Aileen Duin<< śpiewana przy ognisku w czasie, gdy Rob Roy i jego klan świętowali zawarcie umowy z Montrosem, została skomponowana po 1788 roku. Tymczasem Rob Roy zmarł w 1734 roku". Tylko jaki Polak znałby się na celtyckich pieśniach? Za to każdy Polak wie jaki kolor skóry mieli Żydzi z przełomu ery. Mimo to w błędach filmu nie ma informacji o nieprawdopodobieństwie czarnych apostołów. No tak: POPRAWNOŚĆ NAS DOPADŁA I CIEBIE OMAMIŁA
No chyba, że zrobili nam film ala ,,Tytus Andronikus", gdzie współczesność przeplata się z starożytnością. Ale wtedy to nie jest film na poważne. W tym przypadku jeden region (Bliski Wschód) przeplata się z drugim (Afryka).

Shadow_dawnego_ggggggg

Mężczyzno, mężczyzno, kto powiedział, że film ma być maksymalnie realistyczny? Filmom bliżej do "iluzji" (Iluzjon) i może też całkiem blisko im do jasełek. Właśnie o czymś podobnym myślę, jak wspominasz o "Tytusie Andronikusie", gdzie chodzi bardziej o dawną historię, mit, opowieść, tam prawa, fakty bywają zawieszone. W końcu "Maria Magdalena" jest fikcją, historia bohaterki jest wymyślona. W czasach elżbietańskich w teatrze też mężczyźni grali kobiety. Ja się przyglądam tym różnym rozwiązaniom z rozbawieniem, to się pewnie kiedyś zmieni i może znów co innego będzie modne.

Shadow_dawnego_ggggggg

PS. Ale też rozumiem Twoje racje, bo w tym wypadku (gdy czarni grają apostołów) oczywiście filmu nie da się nazwać realistycznym, zmienia się w coś innego.

Margo_M

Słuchaj, jest coś takiego jak błędy w filmie. Przykładowo piszą, że w filmie jest jakiś model samochodu a przecież zaczęli go używać... 3 lata później. Ale kto do ch... wie, kiedy ten samochód wszedł do użycia. A gdy robią takie cyrki z realiami narodowościowo-etnicznymi to nikt tego nie zgłasza jako błędu... bo boi się posądzeń, wiadomo o co.

Shadow_dawnego_gggggggg

Witam po latach :) wiesz mnie ten temat to tak nie za bardzo interesuje, tylko jako ciekawostka, ale poszperałam w internecie i znalazłam coś takiego The original Black Jews.
https://siris-libraries.si.edu/ipac20/ipac.jsp?uri=full=3100001~!786641!0
Autor twierdzi że pierwotni Hebrajczycy byli czarni i coś tam jeszcze o potomkach Salomona i czarnej królowej Saby. Ależ ludzie mają pomysły :) to jeśli Cię ten temat interesuje

Margo_M

Wkleiłam jeszcze raz, tam pisałam o czarnej królowej Saby, i przerwało słowo.

Shadow_dawnego_gggggggg

https://siris-libraries.si.edu/ipac20/ipac.jsp?uri=full=3100001~!786641!0

Shadow_dawnego_ggggggg

I jak jeszcze zobaczymy, że producentem tegoż ałcydzieła jest jeden z głównych hollywoodzkich dewiantów spod hastagu METOO, to obraz się zaczyna uzupełniać.

Shadow_dawnego_ggggggg

Typowy błazen. Oburza się o czarnoskrórego Piotra, ale białoskóry Jezus mu nie przeszkadza.

skalp_el

a jaki miałby być? żółtoskóry?!?!?!?

skalp_el

rasa śródziemnomorska to też rasa biała

Shadow_dawnego_ggggggg

Brązowoskóry, to oczywiste. Na pewno nie biały. No ale błaznowi przeszkadza czarnoskóry Piotr, białoskóry Jezus już nie. Wiadomo dlaczego.

skalp_el

Oskalpowałeś kogoś dzisiaj czy miałeś wolne? Piszesz, że wiadomo o mnie dlaczego postępuję w ten a nie w inny sposób. To ciekawe, bo sam nie wiem o jakich moich intencjach piszesz. No chyba, że wiesz o mnie coś o czym ja nie wiem. Wiesz o mnie więcej niż ja sam o sobie wiem.
Nie istnieje rasa brązowoskóra. Jest za to rasa biała. W jej skład wchodzą ludzie z Bliskiego Wschodu, ludność semicka. Każdy wie, że to biali. Tylko ty nie wiesz.
Wiesz co ci radzę, kup sobie brązową farbę, rozbierz się, pomaluj na brązowo, ubierz. Będziesz pierwszym na świecie brązowoskórym. Nie wiem tylko jak mógłbyś to przenieść na potomstwo? Może pomaluj sobie przyodzienie. Ale nie wiem czy to coś da. Nie mogę ci pomóc w stworzeniu rasy brązowej.

Shadow_dawnego_ggggggg

Mowa-trawa, pieprzenie, z któego nic nie wynika. Napawasz się własnym bełkotem.

Typowy rasistowski BŁAZEN. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
skalp_el

Elfy nie były śnieżnobiałe. Nie były, bo były czarne. Ten się najbardziej nadaje do roli Ciri
https://www.filmweb.pl/person/Tony+Cox-7910
Pisz petycję, żeby go obsadzić. O idiotycznym wezwaniu przy castingu (kandydatka musi być czarna) nie piszesz nic.

Shadow_dawnego_ggggggg

Petycja o to żeby aktorka grająca Cirillę była koniecznie biała :D

"Polska husaria walczy o białą Ciri w serialu Netflixa". :D

Tu chyba nie trzeba komentarza.

skalp_el

A i jeszcze jedno.
Elfy pochodzą z mitologii germańskiej, nie np. celtyckiej. A więc nie tylko skórę ale i włosy mieli.... Nie wydaje mi się aby germański chłop wymyślając elfa wyobrażał go sobie jako .... (bambo). Oni, skandynawscy chłopi nigdy w życiu nie widzieli czarnego. No chyba, że w koszmarach. A ty mi wmawiasz, że wyobrażali sobie elfy jako ....
Masz problemy z odróżnieniem kultur. Wszystko ci się miesza.

Shadow_dawnego_ggggggg

Super, ale Ciri jest córką Emhyra var Emreisa, cesarza umiejscowionego na południu, więc spokojnie mogłaby mieć oliwkową skórę. Elfy u Sapowskiego miały czarne oczy i czarne włosy, do tego ich historia u Sapkowskiego wyraźnie nawiązuje do historii amerykańskich Indian.

Polacy wyobrażaja sobie, że skoro Sapkowski to Polak, to i bohaterowie jego powieści muszą mieć słowiańska urodę. Błąd. Nikogo o zdrowych zmysłach nie będzie obchodzić czy Ciri zostanie zagrana przez aktorkę o białym, czarnym, brązowym kolorze skóry, bo w końcu to postać ze świata fantasy.

No ale ból dupy, potrzebny jest ból dupy.

skalp_el

skalperze, po raz 100. powtarzam: nie ma brązowego koloru skóry. No, chyba, że w twojej rodzinie.
Ładznie nam się przedstawiłeś na oczach milionów internautów.

skalp_el

No to smaruj
https://drive.google.com/file/d/1DbU64rvhaQiIuqk_gXpiVPO88c8pC0xL/view
Skoro masz problemy. W dodatku co ty wypisujesz z tym bulem. Przecież pewnie to ty głosowałeś na bula komoruskiego.

skalp_el

skalperze, ,,prawda" o nas sie wydala, pokazali ja swiatu Eskimosi:
https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/aktualnosci/artykuly/8123720,australia-i zrael-wystawa-dyplomaci-ratujacych-zydow-polacy-lados.html

Shadow_dawnego_ggggggg

przecież Żydzi w tamtych czasach i rejonach byli właśnie bardzo brązowi.

Abraxus

,,bardzo brązowi" to nie czarni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones