PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772096}

Maria Magdalena

Mary Magdalene
5,5 3 625
ocen
5,5 10 1 3625
7,0 2
oceny krytyków
Maria Magdalena
powrót do forum filmu Maria Magdalena

To, że Pan Jezus jest za stary, Piotr nie jest Żydem z pochodzenia, Judasz jest najsympatyczniejszy, a Maryja wygląda jak babcia - nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że film nie przedstawia ani prawdy historycznej, ani teologicznej. Oglądanie zakończyłem zbyt późno, bo dopiero po scenie Ostatniej Wieczerzy, w której najbliżej Jezusa siedziała Maria Magdalena, a Apostołów było tylko kliku, a nie Dwunastu, nie mówiąc już o tym, że ustanowienia Eucharystii w ogóle nie było !!! Maria Magdalena jest przedstawiona jako jedyna kobieta towarzysząca Jezusowi i Jego Apostołom, i do tego jakby sama była apostołem. Nie wiem po co twórcy zrobili ten film właśnie w taki sposób, bo część z 1 mld 300 mln katolików mogłaby go odebrać jako prowokację !!! Ich przewrotność polega na tym, że postacie biblijne przedstawiają tak jak im się widzi i dla własnych (jakich ?!!!) celów, a nie w oparciu o Pismo Święte.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones