PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=206655}
plakat filmu Marsz pingwinów

Marsz pingwinów

La Marche de l'empereur
7,5 13 264
oceny
7,5 10 1 13264
3 904
chce zobaczyć
Marsz pingwinów

Co roku, odkąd tylko istniały pingwiny, te ptaki wyrzuszają w niebezpieczną drogę przez lody Antarktydy w poszukiwaniu partnera. Mordercza podróż zabija wiele z nich, ale te najsilniejsze Pingwiny Cesarskie, docierają do celu. Tak rodzi się życie, które również będzie walczyć o dojście do celu!

opis użytkownika

Od początku wieków na zimnej Antarktyce, każdego marca, pingwiny wyruszają na wyprawę, aby odnaleźć idealnego partnera i tym samym założyć rodzinę. Ten rytuał zacznie długą podróż - podróż, która zabierze ich tysiące kilometrów przez mroźny, kruchy i niebezpieczny kontynent. Będą poddani najcięższym próbom: głód, ataki innych drapieżców, a to wszystko, aby znaleźć tę jedyną, prawdziwą miłość.

opis użytkownika

Pingwiny Cesarskie - potomkowie ptaków, które przed wiekami zamieszkiwały wolną od lodów przestrzeń, nazywaną przez nas dziś Antarktyką, podejmują coroczną długą i morderczą wędrówkę do otulonego granitowymi ścianami Oamocku, aby tam znaleźć swego partnera na cały rok i wychować jedyne pisklę. Film opowiada o problemach i zagrożeniach jakie pingwiny napotykają w tym surowym klimacie nie ustając w walce o przetrwanie własne oraz jednocześnie całego gatunku.

opis użytkownika

Każdej zimy, po bezdrożach lodowatej pustyni Antarktyki, najbardziej niegościnnego miejsca na ziemi, od tysięcy lat obywa się ta sama wędrówka. Setki pingwinów cesarskich opuszczają bezpieczny, błękitny ocean i wspinają się po zmrożonym śniegu, by rozpocząć długą podróż do rejonów, w których nie ma śladów jakiegokolwiek życia. Prowadzone przez instynkt i Krzyż Południa, idą co roku w to samo miejsce, by po serii tańców godowych, przy dźwiękach ekstatycznych pieśni połączyć się w monogamiczne pary i zostać rodzicami.
[opis dystrybutora]

opis użytkownika

Od zawsze w marcu pingwiny obchodzą gody. Wędrują w tym czasie co roku w to samo miejsce, aby tam znaleźć swoją drugą połowę. Niestety droga do owego miejsca jest trudna i niebezpieczna, a wiele ptaków ginie pod lodem Antarktyki. Po dojściu do wspaniałej krainy godów problemy się nie kończą. Pingwiny muszą wychować swoich podopiecznych i chronić je przed śmiercią.

opis użytkownika